25.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Kablo Dediler , Cep Telefonu Çıktı

Kablo Dediler , Cep Telefonu Çıktı

KABLO DEDİLER CEP TELEFONU ÇIKTI

Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince bir geçici depolama yerinde piyasa değeri 5 milyon 250 bin TL olan 5 bin 855 adet cep telefonu ele geçirildi.

Geçici depolama yerinden bir şirkete ait eşyalar çıkarılırken, depoda görevli muhafaza memuru şirket görevlilerinin şüpheli hareketleri üzerine kutulardan bazılarını açtırdı. Açılan kutularda, USB kablosu olarak beyan edilen eşya yerine cep telefonu olduğunun görülmesi üzerine İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü konu hakkında bilgilendirildi. Geçici depolama yerine intikal eden gümrük muhafaza ekipleri kolileri açtırarak içerisinde 4.000 adet USB kablo olarak beyan edilen eşya yerine, cep telefonu olduğunu ortaya çıkardı.

Konuya ilişkin olarak bilgilendirilen Bakırköy Cumhuriyet Savcılığından alınan talimat üzerine yapılan tespitte kolilerin içerisinde Iphone, Samsung, HTC ve LG marka olmak üzere piyasa değeri 5 milyon 250 bin TL olan toplamda 5 bin 855 adet cep telefonu olduğunu ortaya çıkarıldı.

Savcılıktan alınan talimat doğrultusunda cep telefonlarına el konuldu. Şirket sahibi ve gümrük müşaviri hakkında yürütülen soruşturma devam etmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ