29.05.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

“ Katar’lı Hayırseverlere Teşekkürler”

“ Katar’lı Hayırseverlere Teşekkürler”

KATAR HÂYIR DERNEĞİ TARAFINDAN GÖNDERİLEN 1500 ADET TEMİZLİK VE HİJYEN SETİ YEŞİLYURT BELEDİYEMİZ VE ŞAHİNBEY BELEDİYESİ ORGANİZASYONUYLA DEPREMZEDELERE DAĞITILDI

“ Katar’lı Hayırseverlere Teşekkürler”

 Katar Hâyır Derneği tarafından gönderilen 1500 adet temizlik ve hijyen setinin bulunduğu yardım kolileri, Yeşilyurt Belediyesi ve Şahinbey Belediyesi ekipleri tarafından Kaynarca mahallesinde ki Çadır Kentte kalan depremzedelere dağıtıldı.

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen ve asrın felaketi olarak kabul edilen iki büyük depremin ardından Dünya ve Türkiye’nin farklı bölgelerinden deprem bölgelerine yönelik yardımlar aralıksız devam ediyor. 7,7 ve 7, 6 büyüklüğündeki iki depremde çok büyük yıkıma uğrayıp binlerce insanın hayatını kaybettiği Malatya’ya da ki depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak içinde yardımlar hız kazandı.

Şahinbey Belediyesi ile Katar Hâyır Derneğinin katkılarıyla hazırlanıp Malatya’ya getirilen 1500 adet temizlik ve hijyen setinin bulunduğu yardım kolileri, Yeşilyurt sınırlarında bulunan Kaynarca mahallesinde ki Çadır Kentte kalan depremzedelere dağıtıldı.

Deprem yaralarını hep birlikte sarmak adına Malatya’ya geldiklerini söyleyen Şahinbey Belediyesi yetkililerinden Ercan Kılınç, “ Öncelikle bizleri çok güzel ağırlayan Yeşilyurt Belediyesine ve ekiplerine teşekkür ediyorum. Şahinbey Belediyesi Başkanımız Sayın Mehmet Tahmazoğlu’nun yönlendirmesiyle bugün Yeşilyurt İlçesindeki depremzede ailelerimizi ziyaret ederek, Katar Hâyır Derneğiyle ortaklaşa hazırladığımız 1500 adet temizlik ve hijyen setlerinin dağıtımını yaptık. Şahinbey Belediyesi ile Yeşilyurt Belediye arasında ki güzel ve samimi ilişkiler çerçevesinde hayata geçen yardımlar aralıksız devam edecektir.” diye konuştu.

Malatya’daki depremzedeleri yalnız bırakmayan Şahinbey Belediyesi ile Katar’lı hayırseverlere teşekkürlerini sunan Yeşilyurt Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Alparslan Tokgöz ise, “Yaşadığımız deprem felaketinden etkilenen vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek için yaptığımız hizmetlere bugün bir yenisini daha ekledik. Bu kapsamda Kaynarca mahallesinde ki Çadır Kentte kalan vatandaşlarımıza Katar Hayır Derneği ve Şahinbey Belediyesi tarafından gönderilen temizlik ve hijyen setlerini teslim ettik. Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çınar adına Şahinbey Belediyesi ve Katar Hâyır Derneği yetkilileri ile tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum. Çünkü bu zor günlerimizde bizleri yalnız bırakmadılar, 1500 adet temizlik setini getirdiler, bizlerde bu yardımların dağıtılmasına destek verdik. Kendilerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ