30.05.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Koşu Mahallesindeki Karbon Monoksit Zehirlenmesi Bakın Ne Çıktı

Koşu Mahallesindeki Karbon Monoksit Zehirlenmesi Bakın Ne Çıktı

 03.11.2016 günü Yeşilyurt İlçesi Koşu Mahallesinde ikamet eden bazı vatandaşlarımız saat:22:00 sularında ikametlerinde bulundukları sırada dışarıdan ağır ve kötü koku gelmesi şikayetiyle tıbbi yardım almak için hastanelere müracaat etmişlerdir. Olaydan etkilenen 37 vatandaşımız “karbon monoksit” zehirlenmesi tanısıyla yaklaşık 1.5 saat müşahade altında tutulduktan sonra taburcu edilmişlerdir.

 Konu ile ilgili olarak bazı yerel ve yaygın basında yer alan haberlerde vatandaşlarımızın bir gaz kokusundan etkilendiği,çok sayıda vatandaşımızın hastanelere müracaat ettiği haber ve ihbarı ile ilgili olarak anında AFAD, Büyükşehir itfaiye ekibi,186 Doğalgaz ekiplerinin bölgeye geçerek çalışma yaptıkları, AFAD ekibi tarafından bölgede değişik noktalarda yapılan ölçümlerde ise herhangi bir kimyasal bulguya rastlanmadığı belirtilmiştir.

Bahse konu gazın kanalizasyon havalandırmalarından sızan metan gazı veya  bölgede bulunan hurdacılar ile vatandaşların halen katı yakıtla ısınması nedeniyle sobalarda yakılan katı veya likit maddelerden oluşan gazlardan oluşabileceği değerlendirilmiş olup;

Gerekli araştırma ve inceleme devam etmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ