fbpx
18.04.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Malatya’da

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy  Malatya’da

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy Başkan Polat’ı makamında ziyaret etti

MALATYA KÜLTÜR VE TURİZMİNE KATKI SUNMAK AMACIYLA ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜYORUZ

 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Ziyarete, Malatya Valisi Aydın Baruş, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Nogay, Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, İl Kültür ve Turizm Müdürü Çetin Şişman, MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu, Genel Sekreter Yardımcıları ile kalabalık bir heyet katıldı.

Malatya’nın tanıtımına büyük önem veriyoruz

Malatya Büyükşehir Belediyesi hizmet ve yatırımlarını sunum eşliğinde anlatan Başkan Polat, “Malatya tarihi ve kültürünü gelecek nesillere aktarmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi olarak birçok çalışma yapmaktayız. Bu çalışmalarımız içerisinde Türkiye’nin en büyük Fotoğraf Makinesi Müzesi, mutlaka görülmesi gereken bir müze. 1876 yılından buyana çıkan fotoğraf makineleri sergilenmekte. Bunun yanında Malatya Kültür Evi Müzesi, bu müzemizde Malatya tarihini, kültürünü ve Malatyalı sanatçılar Kemal Sunal ve Ahmet Kaya’nın eserleri ve hayatı gelecek nesillere buradan aktarılmakta.  Çocuk Oyun Müzesi, Radyo ve Gramofon Müzesi, Turgut Özal Araştırma Merkezi ve Anı Evi ile ilgili bilgiler verdi.

Büyükşehir Belediyesi olarak Malatya’nın tanıtımına katkı sunmak amacıyla 8 fuar gerçekleştirmekteyiz. Düzenlemiş olduğumuz bu fuarları kalıcı bir merkezde gerçekleştirmek amacıyla Malatya Fuar Merkezi Projesini hazırladık.

Ayrıca Sanat Merkezimiz ile birçok alanda hemşerilerimizin yanında olmaya çalışıyoruz. Burada şu anda 17 bin’den fazla kursiyerimiz faydalanmaktadır.  Yapmış olduğumuz bu çalışmaların yanında Malatya Turizmini canlandırmak ve Turizm çalışmalarına katkı sunmak amacıyla Turizm Mastır Planı çalışmalarımızı tamamladık” dedi.

Ziyaret sonunda günün anısına Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a, kayısı, kayısı kristali ve el işlemeli bakır semaver hediye etti.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ