25.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

LG Türkiye’den açıklama!

LG Türkiye’den açıklama!

27 Ekim tarihinde yayınladığımız “LG, Türkiye’den çekiliyor mu?” başlıklı haberimizden sonra LG Türkiye’den açıklama geldi. 

Ne demiştik? LG, Türkiye’den çekiliyor mu?

Tüketiciği elektroniği ve mobil ürünleriyle global arenanın önemli aktörü LG, Türkiye pazarından…

Yukarıda linkini paylaştığımız haberimizde detayları görebilirsiniz. Özetlemek gerekirse Türkiye’de LG’nin operasyonel olarak değişikliklere gideceği, bu değişikliklerin içerisinde Türkiye ofisinin kapatılması ve ürün satışlarının distribütör üzerinden gerçekleştirilmesi gibi ciddi iddialar vardı.

LG’den bu iddialara yanıt gecikmedi.

LG Türkiye’nin açıklaması 

“LG Electronics Türkiye olarak, son zamanlarda ülke koşullarındaki değişikliklere adapte olmak amacıyla bazı yapısal değişimler gündeme gelmiştir. Ancak bu kesinlikle, LG Türkiye’nin, Türkiye pazarından çekilmesi anlamına gelmemektedir.

LG, Türkiye pazarının 3 kıtanın merkezinde bulunması ve kaliteli işgücüne sahip olması sebebi ile çok önemli olduğunu bilmekte; bu yönde yatırımlarını artırarak faaliyetlerini devam ettirmektedir. Bu konudaki ciddiyetimiz, 2017 Ocak ayında gerçekleştireceğimiz yatırımlar ile de anlaşılacaktır.

LG Electronics’in Türkiye operasyonlarını sona erdireceği yönünde çıkan bazı asılsız haberlerin aksine, LG olarak Türkiye’deki operasyonlarımıza hız kesmeden devam edeceğimizi kamuOyunun bilgisine sunarız.”

Peki ne olacak?

LG tarafından yapılan açıklamaya da baktığımızda 2017 yılında LG tarafında operasyonel değişiklikler olacak. Fakat bu değişiklikler hakkında henüz net bir açıklama yok. Operasyonel değişimlerin kapsamını henüz bilmiyoruz. Açıklamaya göre 2017 yılının başında ne gibi değişikliklerin yapılacağı netleşecek. Biz de haberlerimizle gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.

:: LG, sizce Türkiye operasyonunda ne gibi değişiklikler yapmalı? Tüketici gözünden düşüncelerinizi yazın, tartışalım.

 

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://beydagihaberajansi.com/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ