13.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Makyaj malzemeleri nasıl saklanmalı?

Makyaj malzemeleri nasıl saklanmalı?

Bazı güzellik ürünlerini buzdolabında saklanması gerektiğini biliyor muydunuz?

Makyaj malzemelerinin buzdolabından saklanması sadece ürünlerin ömrünü uzatmıyor diyor New York’tan Dermatolog Dendy Engelman, “Buzdolabında ürünün sıcaklığı sabit kalıyor, böylece aşırı sıcak ya da soğuk geçişleri yüzünden formülasyon etkilenmiyor.”

İşte buzdolabınızda yer açmanız gereken belli başlı güzellik ürünleri:

1. Göz kremi:

Göz kreminizin soğuk olması sadece serinletici bir etki yaratmaz, aynı zamanda kan damarlarındaki şişlikleri de azaltır.

2. Parfüm:

Isı ve güneş ışığı favori parfümünüzün kokusunu değiştirebilir. Parfüm çok uzun süre sıcakta kalırsa, içindeki kimyasallar kırılır ve kokusu tamamen değişir.

3. Doğal vücut ürünleri:

Ürünlerin doğal olduğu göz önüne alındığında, içeriklerinde koruyucu bulunmadığını hatırlamalısınız ve bu yüzden bakteri üretimine daha yatkın olduklarını. Onları buzdolabında muhafaza etmek, ömürlerini uzatacağı gibi, bakteri üretimini de engeller.

4. Yüz maskeleri:

Çokça göz kremi gibi, serin yüz maskeleri kılcal damarları daraltır ve kızarıklık eğilimini azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca tahriş olan cilt üzerinde yatıştırıcı ve sakinleştirici etkisi vardır.

5. Eyeliner:

Makyaj uzmanları özellikle uygulamadan 10 dakika önce göz kalemi ve eyelinerları dolaba koymayı önerir. Bu, daha düzgün çizgiler çizmenize yardımcı olur.

6. Ruj / dudak balsamı:

Formunu ve ömrünü uzatma için ruj ve dudak balsamlarını buzdolabında saklamalısınız. Bu ürünleri ısıdan uzak tutarak kimyasal parçalanmayı engellersiniz.

HT Hayat

KAYNAK : http://leyditurk.com/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ