20.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Malatya Büyükşehir Belediyesi Horata Mesire alanını Malatya’ya yakışır bir hale getiriyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi  Horata Mesire alanını Malatya’ya yakışır bir hale getiriyor.

Başkan Çakır, Horata Mesire alanında incelemelerde bulundu

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HORATA’YI MALATYA’YA KAZANDIRIYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi Konak Mahallesi sınırları içinde bulunan Horata Mesire alanını Malatya’ya yakışır bir hale getiriyor.

Mişmişpark, Turgut Özal Tabiat Parkı, Hürriyet Parkı gibi Malatyalıların vazgeçilmez mekanlarını daha yaşanabilir bir hale getiren Büyükşehir Belediyesi Horata mesire alanını da düzenleyecek.

Yaz aylarında serin havası, soğuk suyu ile Malatya’nın en gözde alanlarından biri olan Horata mesire alanın yeniden düzenlenmesi için düğmeye basan Büyükşehir Belediyesi, ilk kazmayı Eylül ayında vuracak.

2018 yılı içerisinde tamamlanması hedeflenen proje’nin yapılacağı Horata mesire alanında incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yapılacak çalışmalar ile ilgili bilgiler verdi. Geziye Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra Genel Sekreter Yardımcıları, daire başkanları ve şube müdürleri de katıldı.

Çakır: Horata, Malatya’nın marka yeri

Horata mesire alanının Malatya için çok değerli alanlardan biri olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, doğal yapısını kaybetmiş Horata mesire yerinin çok güzel bir alana dönüşeceğini söyledi.

Mesire alanının Büyükşehir Belediyesine devredildiğini ifade eden Başkan Çakır, “Horata Malatya’nın marka yerlerinden bir tanesi. Burayı eskiden farklı işletmeciler kullanmış. Her gelen parça parça bir şeyler yapmış ve doğal yapısı kaybolmuş. Burası 8.5 dönümlük bir alan. Doğal güzelliği ortaya çıkarmak için yeniden proje çalışmaları yapacağız. Buradaki alanı büyütmeyi arzuluyoruz. Onun için de burada bağ-bahçesi olan vatandaşlarımıza takas yoluyla Büyükşehir Belediyemize ait farklı yerler önerilecek. Mesire alanına ulaşımı sağlayacak olan yol ve otopark sorununu çözecek çalışmalar yapılacak. Mesire alanının içine çocuk parkı yapmayı planlıyoruz. Proje çalışmalarına Eylül ayında başlayacağız. Vatandaşlarımız Eylül ayına kadar buraya gelip gidecekler. Biz yinede burada birkaç değişiklik yapacağız. Eylül ayında ilk kazmayı vuracağız. Hedefimiz mesire alanımızı büyüterek 2018 yılının bahar aylarında hemşerilerimizin hizmetine sunmak” şeklinde konuştu.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ