25.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya’daki muhtaç ailelerin yanı sıra mültecilere de yardım elini uzatıyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya’daki muhtaç ailelerin yanı sıra mültecilere de yardım elini uzatıyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleri sınırları aşıyor

MÜLTECİLERE 4.6 MİLYON LİRALIK SOSYAL YARDIM

Sosyal Belediyecilik hizmetlerinde Türkiye’de örnek hizmetler gerçekleştiren Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya’daki muhtaç ailelerin yanı sıra mültecilere de yardım elini uzatıyor.

Ülkelerindeki savaş veya iç karışıklıklar nedeniyle göçmen durumuna düşen komşu ülke vatandaşlarına kucak açan Türkiye, 3 milyonun üzerinde mülteciyi misafir ederken, Malatya Büyükşehir Belediyesi – vatandaş işbirliğinde de mültecilere önemli yardımlar yapılıyor.

3 yılda 4.6 milyonluk yardım

Malatya Büyükşehir Belediyesi başta Türkiye’ye sığınan Suriyeliler olmak üzere, bölgedeki sığınmacılara 2014-2016 yılları arasında 5 milyon liraya yakın sosyal yardımda bulundu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın bizzat yakından ilgilendiği yardımlar, sığınmacıların en çok ihtiyaç duyduğu kalemlere göre gerçekleştiriliyor.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından organize edilen sosyal yardımlarda, Malatya’daki sığınmacılar aile büyüklüğüne göre 2 kategoride değerlendiriliyor.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi, son 3 yıl içerisinde;

920 bin lira değerinde gıda,

557 bin lira değerinde ekmek,

 45 bin lira nakdi,

3.1 milyon liralık ilaç olmak üzere,  

Toplam 4 milyon 622 bin liralık sosyal yardım yaptı.

Yapılan yardımların bazıları ikamet edilen evlere, bazıları Türkiye genelindeki kamplara, bazıları da STK’lar aracılığıyla komşu ülkelere gönderildi.

1.8 milyon liralık vatandaş katkısı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan sosyal yardımlara vatandaşlar tarafından da büyük katkı sağlandı. 4.6 milyon liralık yardımlar içerisinde en büyük kalem tutarı olan 3.1 milyon liralık ilacın 1.8 milyon liralık kısmı vatandaşlardan gönüllü olarak toplanan ilaçlardan karşılandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ