28.05.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nden Ücretsiz Fide Desteği ile Üretim Seferberliği

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nden Ücretsiz Fide Desteği ile Üretim Seferberliği

Malatya Büyükşehir Belediyesi, sürdürülebilir çevre anlayışı doğrultusunda vatandaşlara destek olmak ve gıda üretimini teşvik etmek amacıyla, Orduzu Katı Atık Entegre Tesisinde yetiştirdiği binlerce sebze fidesini ücretsiz olarak dağıttı.

Sanat Sokağı girişinde gerçekleştirilen Sebze Dağıtım Töreni’ne yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, domates, biber ve patlıcan fidelerini teslim aldı. Bu anlamlı proje ile Büyükşehir Belediyesi, hem üretiyor hem de vatandaşların üretime katılımını sağlayarak sürdürülebilir çevre hedeflerine katkı sağlıyor.

Yeşil Belediyecilik anlayışı çerçevesinde yürütülen proje kapsamında, Orduzu Katı Atık Entegre Tesisi’nde çift yönlü fayda sağlanıyor. Tesis bünyesinde katı atıklardan elektrik enerjisi üretilirken, bu üretim sonucu açığa çıkan ısı enerjisi ile 1000 metrekarelik serada sebze fidesi ve süs bitkileri yetiştiriliyor. Bu çalışmalar neticesinde 110 bin adet sebze fidesi ve 25 bin adet süs bitkisi üretilerek vatandaşlara dağıtıldı.

#Ücretsiz Fide #Sebze Fidesi #Sürdürülebilir Çevre #Üretim Desteği #Yeşil Belediyecilik #Orduzu Katı Atık Entegre Tesisi #Gıda Üretimi #Domates #Biber #Patlıcan #Süs Bitkisi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ