30.05.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Malatya için ne yapsak azdır

Malatya için ne yapsak azdır

AK Parti heyeti, Malatya Kanatlı Hayvan Üreticileri Birliği’nin organize ettiği “Proje Tanıtım Toplantısı”na katıldı. Toplantıya, telefonla bağlanan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, “Malatya için ne yapsak azdır” dedi.

AK Parti MKYK Üyeleri ve Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık ve Bülent Tüfenkci, Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, Malatya Kanatlı Hayvan Üreticileri Birliği’nin organize ettiği “Proje Tanıtım Toplantısı”na katıldı.

Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, “Böyle üretici birliklerinin olmasından yanayım. Böyle üretici birliklerinin düzenli çalışmasından yanayım” dedi.

Gürkan, siyasiler olarak amaçlarının şehirdeki müteşebbislerin önündeki engelleri kaldırmak olduğunu ifade ederek, “Önlerinde bürokratik veya farklı engeller varsa, bu engellerin kaldırılmasından yanayız. Sosyal sermayeyi kullanmamız lazım. Ekonomik sermayenin yanında sosyal sermayelerimizi de kullanmalıyız. Bakanımızın, milletvekillerimizin, birliklerimizin problemleri ilgili mercilere götürmesi sosyal sermayenin getirisidir. Sosyal sermayeyi doğru, dürüst ve o potansiyeli enerjiye dönüştürebilecek bir yapı formatını oluşturduğumuz zaman diğer sektörlerle ilgili sorunlarımızın da daha hızlı ve pratik bir şekilde çözülür” diye konuştu.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ise “Tarımda, ticarette en önemli husus olaya üreticilerin sahip çıkmasıdır. Türkiye’de maalesef üreticiler kendilerinin gücünün farkına varmadıkları için araya bir türlü aracılar girerek, emeklerinin yeteri kadar değerlendirilmediğini görüyoruz. Aynı zamanda da tüketicinin daha yüksek oranlarda ücret ödeyerek, bu malı satın aldığını görüyoruz. Tıpkı burada yaptığımız gibi bunu kayısıda da yapabiliriz. Bunun altyapısı var, her zaman şunu ifade ediyorum, ‘Malatya’da kayısının sahibi yok’ diye. Malatya’da kayısının sahibi üreticilerdir. Kooperatif ve birliklerin yeniden yapılandırılmaları noktasında bakanlıklar çalışmalara başladılar. İnşallah kooperatifleşmenin ve birliklerin yeniden yapılandırılması noktasında adımlarda atılacak çünkü biz istiyoruz ki, üreticilerinde emekleri değerlensin ve insanlar tarımdan kopmasın. AK Parti olarak, Türkiye’de gerçekten her yıl 16 milyarın üzerinde tarıma destek veriyoruz” dedi.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Malatya’mız, şehrimize kurulacak Hayvancılık İhtisas OSB ve üreticilerimizin projeleri ile hayvancılığın merkezlerinden biri olacak dedi.

Çalık, Malatya Kanatlı Hayvan Üreticileri Birliğine, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından  50 Milyon TL destek sağlandığını kaydederek, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ile telefonda görüşerek, teşekkür etti.

Bakan Pakdemirli, telefonda yaptığı konuşmada, “Malatya için ne yapsak azdır” ifadesini kullandı.

Milletvekili Çalık, daha sonra konuşmasında, “Malatya, bütün sivil toplum örgütleriyle, belediye başkanlarıyla ve siyasileriyle birlikte güçlü. Birlikte Malatya’yız, beraberce güçlüyüz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu ülkeye hiç kimse ekonomik darbe yapamayacak. Hiç kimse yıkamayacak, Türkiye’miz emin adımlarla ilerleyecek. Malatya’mız emin adımlarla ilerleyecek” ifadelerine yer verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ