fbpx
18.04.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Malatya Jandarması 50 saatlik kamera görüntüsü ile koyun hırsızlarını yakaladı

Malatya Jandarması 50 saatlik kamera görüntüsü ile koyun hırsızlarını yakaladı

Malatya ili , Yeşilyurt ilçesi, Suluköy Mahallesinde 02.01.2020 günü M.Y. isimli şahsın ahırından 18 adet küçük baş hayvan çalındığı bilgisi alınmıştır.

Olayın aydınlatılması ve şüpheli şahısların yakalanması için Malatya İl Jandarma Komutanlığınca  oluşturulan özel ekip tarafından yapılan detaylı araştırma sonucunda Yeşilyurt ilçesi genelinde 50 saatlik kamera görüntüsü incelenmiş , lastik ve ayak izleri örnekleri alınmış , yapılan teknik , fizik ve istihbarı çalışmalar neticesinde , N.E. , B.K, H.E., S.G., VE G,G isimli şahısların kiraladıkları Rent a Car ve kapalı kasa transit araç ile küçükbaş hayvanları çaldıkları , Rent a car araçların GPRS kayıtları incelediğinde çalınan 18 adet küçükbaş hayvanları satmak için Malatya il merkezine getirdikleri tespit edilmiş olup yapılan operasyonla N.E., B.K, ve , H.E isimli şahıslar yakalanmıştır.

Şüpheli şahısların çaldıkları 18 adet küçükbaş hayvanı Malatya il Merkezinde sattıkları tespit edilmiş , yapılan takip sonucunda 18 adet küçükbaş hayvanın yeri tespit edilerek el konulmuştur.Yakalanan 3 şüpheli şahıs göz altına alınmış olup 03 Ocak 2021 tarihinde çıkarıldıkları mahkemece tutuklanıp Akçadağ T Tipi Kapalı Cezaevine konulmuş, diğer 2 şüpheli şahıs hakkında yakalama kararı çıkartılmıştır. Cumhuriyet Savcısının talimatı ile çalınan 18 adet küçükbaş hayvan sahibine teslim edilmiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ