fbpx
23.02.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Malatya’da Demokrasi Nöbeti Perşembe günü başlıyor

Malatya’da Demokrasi Nöbeti Perşembe günü başlıyor

15 Temmuz Demokrasi Nöbeti ve Şehitlerimizi Anma Programı 13 Temmuz 2017 Perşembe günü başlayıp, 15 Temmuz Cumartesi gününü Pazara bağlayan gece sona erecek.

Malatya Büyükşehir, Yeşilyurt ve Battalgazi Belediyelerinin ortaklaşa düzenlediği program 13 Temmuz Perşembe günü Valilik önü Millet Meydanı’nda “Milli İradenin Yükselişi Sergisi” ile start alacak. Aynı gün saat 11:00’de Yeni Cami önü Soykan Parkı’nda “15 Temmuz Vatan Savunması Sergisi”, 15:00’de Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde “Türkiye Geneli Ortaokul ve Liseler Arası Milli Birlik ve Kardeşlik konulu Resim Yarışması’nın Ödül Töreni ve Sergi açılışı”, Saat 20:15’de ise Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi Konferans Salonu’nda, Kemal Öztürk ve Abdurrahman Kurt’un konuşmacı olarak katılacağı bir panel düzenlenecek.

Programın 2.Günü olan 14 Temmuz Cuma günü Valilik Önü Millet Meydanı’ndaki program saat 20:15’te başlayıp, saat 01:00’de sona erecek.

Bu kapsamda, Mustafa Özuymaz’ın sunacağı program, Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayacak, protokol konuşmaları, yatsı namazı, ilahi ve ezgiler, şiir dinletisi ile devam edecek ve Uğur Işılak’ın konseri ile sona erecek.

15 Temmuz Cumartesi günü Valilik Önü Millet Meydanı’ndaki program saat  17:00’de başlayacak.

Yeni Cami’deki mevlid ile başlayacak son günün programı, Öğretmenevi önünden başlayan Mehter Takımı öncülüğünde yürüyüş ile sürecek. Daha sonra Millet Meydanı’nda düzenlenecek etkinlikler, akşam namazı, Kuran-ı Kerim Tilaveti, Şair Gürhan’dan Şiir dinletisi, protokol konuşmaları, Sanat Merkezinde Kültür Daire Başkanlığı tarafından Kahramanlık Türküleri, Talha Bora Öge’den şiir dinletisi, Ender Doğan’dan ezgi ve marş konseri, Abdulkadir Şehitoğlu tarafından selanın okunması, Ali  Kınık’ın konseri ile devam edecek. Saat 02:30’da Cumhurbaşkanı’nın konuşması dinlenecek ve 04:00 etkinlikler sona erecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ