25.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Malatya’da FETÖ/PDY Terör Örgütü Soruşturmalarında Son Durum 25 Şubat 2017

Malatya’da FETÖ/PDY Terör Örgütü Soruşturmalarında Son Durum 25 Şubat 2017

FETÖ/PDY TERÖR ÖRGÜTÜ MENSUPLARINA YÖNELİK OLARAK İLİMİZDE YÜRÜTÜLEN OPERASYONLAR VE ÇALIŞMALAR

 

Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin Milli Güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakî yahut bunlarla irtibatı olduğu değerlendirilenlerle ilgili olarak Valiliğimizce yapılan çalışmalar çerçevesinde;

15 Temmuz 2016 tarihinde Devletimizin birliğine, varlığına, bekasına, Sayın Cumhurbaşkanımızı, Milletimizin iradesini temsil eden TBMM’ni ve diğer Kurumlarımızı, Demokrasiyi ve doğrudan halkımızı hedef alan FETÖ/PDY Terör Örgütüne yönelik olarak yapılan etkin mücadele kapsamında Malatya ilimizde;

Cumhuriyet Başsavcılığınca; FETÖ/PDY Terör Örgütüne Yönelik Yürütülen Soruşturma Kapsamında:

FETÖ/PDY Terör Örgütüne irtibatlı iltisaklı oldukları vb. gerekçelerle daha önce ihraç edilen ve 24.02.2017 Tarih ve 83 nolu bültende belirttiğimiz gözaltına alınan eski öğretmenlere 1 kişi daha eklenerek gözaltına alınan ihraç edilmiş öğretmen sayısı 13 olmuştur.

Ayrıca ilimizde FETÖ/PDY Terör Örgütüne iltisaklı, irtibatlı olduğu tespit edilen ve hakkında yakalama müzekkeresi çıkarılan 1 Avukat Malatya Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan sorgulama sonucu tutuklanmıştır.

Ayrıca Doğanşehir Sürgü Jandarma Karakolu tarafından yapılan yol kontrol çalışmasında; 2. Sulh Ceza Hâkimliğince hakkında FETÖ/PDY Terör Örgütüne iltisaklı, irtibatlı olduğu gerekçesiyle yakalama kararı bulunan, Adana Polis Okulundan 2015 yılında Emekli, 2. Sınıf Emniyet Müdürü F.M.L. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Kamuoyunun Bilgisine Sunulur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ