20.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Malatya’da Fetullahçı Terör Örgütü Soruşturmalarında Son Durum 11 Nisan 2017

Malatya’da Fetullahçı Terör Örgütü Soruşturmalarında Son Durum 11 Nisan 2017

FETÖ/PDY TERÖR ÖRGÜTÜ MENSUPLARINA YÖNELİK OLARAK İLİMİZDE YÜRÜTÜLEN OPERASYONLAR VE ÇALIŞMALAR

Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin Milli Güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakî yahut bunlarla irtibatı olduğu değerlendirilenlerle ilgili olarak Valiliğimizce yapılan çalışmalar çerçevesinde;

15 Temmuz 2016 tarihinde Devletimizin birliğine, varlığına, bekasına, Sayın Cumhurbaşkanımızı, Milletimizin iradesini temsil eden TBMM’ni ve diğer Kurumlarımızı, Demokrasiyi ve doğrudan halkımızı hedef alan FETÖ/PDY Terör Örgütüne yönelik olarak yapılan etkin mücadele kapsamında Malatya ilimizde;

 Cumhuriyet Başsavcılığınca; FETÖ/PDY Terör Örgütüne Yönelik Yürütülen Soruşturma Kapsamında:

İlimizde FETÖ/PDY Terör Örgütü ile irtibatlı, iltisaklı olduğu ve bazılarının örgütün haberleşme sistemi ByLock sistemini kullandıkları vb. gerekçelerle Milli Eğitim, Türkiye İş Kurumu, Vergi Dairesi, Sosyal Güvenlik Kurumu, İl Halk Sağlığı, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve kapatılan Okul, Dershane çalışanlarına yönelik operasyonda gözaltına alınan 14 şahıstan 8 şahıs tutuklanmış, 6 şahıs adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır.

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı talimatlı Mardin Emniyet Müdürlüğü KOM Şube aracılığı ile FETÖ/PDY Terör Örgütüne irtibatlı iltisaklı vb. gerekçesiyle 1 İhraç Polis Memuru Malatya’da gözaltına alınmıştır.

FETÖ/PDY Terör Örgütü ile irtibatlı, iltisaklı olduğu gerekçesiyle Şanlıurfa 1. Sulh Ceza Mahkemesince aranan 1 şahıs Malatya’da yakalanarak çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ