29.05.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Malatya’da Fetullahçı Terör Örgütü Soruşturmalarında Son Durum 29 Mart 2017

Malatya’da Fetullahçı Terör Örgütü Soruşturmalarında Son Durum 29 Mart 2017

FETÖ/PDY TERÖR ÖRGÜTÜ MENSUPLARINA YÖNELİK OLARAK İLİMİZDE YÜRÜTÜLEN OPERASYONLAR VE ÇALIŞMALAR

Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin Milli Güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakî yahut bunlarla irtibatı olduğu değerlendirilenlerle ilgili olarak Valiliğimizce yapılan çalışmalar çerçevesinde;

15 Temmuz 2016 tarihinde Devletimizin birliğine, varlığına, bekasına, Sayın Cumhurbaşkanımızı, Milletimizin iradesini temsil eden TBMM’ni ve diğer Kurumlarımızı, Demokrasiyi ve doğrudan halkımızı hedef alan FETÖ/PDY Terör Örgütüne yönelik olarak yapılan etkin mücadele kapsamında Malatya ilimizde;

Cumhuriyet Başsavcılığınca; FETÖ/PDY Terör Örgütüne Yönelik Yürütülen Soruşturma Kapsamında:

        FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibatlı, iltisaklı olduğu vb. gerekçesi ile Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı gereği   Muhabere Kd.Üst.Çvş.Ö.K.yakalanarak gözaltına alınmıştır.

        Daha önce FETÖ/PDY Terör örgütü bünyesinde faaliyet gösterdiği tespit edildiğinden 667 sayılı KHK ile kapatılan özel eğitim kurumlarına ait okul, yurt ve dershanelerde görev yaptıkları tespit edilen şahıslarla ilgili olarak; Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube tarafından yapılan operasyon sonucu, Malatya merkezde 1 şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, ayrıca Akçadağ ve Darende ilçelerimizde KHK ile kapatılan yurtlarda irtibat ve iltisak içerisinde çalıştıkları tespit edilen 2 şahsın ise yakalama çalışmaları devam etmektedir.

            FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibatlı, iltisaklı olduğu vb. gerekçesi ile Batman Cumhuriyet Başsavcılığı talimatlı, Batman İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube üzerinden 1 ihraç Polis memuru İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube tarafından yapılan operasyon sonucu yakalanarak gözaltına alınmıştır.

FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibatlı, iltisaklı olduğu ve ByLock kullandığı gerekçesi ile Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı gereği İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube tarafından Adli Tıp Kurumunda Memur olarak çalışan M.D. ev ve işyerinde yapılan arama sonrası gözaltına alınmıştır.

FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibatlı, iltisaklı olduğu ve ByLock kullandığı gerekçesi ile Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından üzerine kayıtlı bulunan ByLock yüklü cep telefonunu kullanan H.K.Y. İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube tarafından yapılan operasyon sonucu yakalanarak gözaltına alınmıştır.

FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibatlı, iltisaklı olduğu vb. gerekçesi ile daha önce KHK ile ihraç edilen ve Edirne 2.Sulh Ceza Hakimliğince aranan Komiser Yardımcısı H.D. İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube tarafından yakalanarak gözaltına alınmıştır.

FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibatlı, iltisaklı olduğu vb. gerekçesi ile Malatya 2.Sulh Ceza Hakimliğince yakalama kararı bulunan Doktor İ.K. İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube tarafından yakalanarak gözaltına alınmıştır.

FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibatlı, iltisaklı olduğu ve ByLock kullandıkları gerekçeleri ile Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı gereği  Avukat M.A.C. ve A.B. İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube tarafından yakalanarak gözaltına alınmışlardır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ