fbpx
05.03.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Malatya’da Fetullahçı Terör Örgütü Soruşturmalarında Son Durum 7 Mart 2017

Malatya’da Fetullahçı Terör Örgütü Soruşturmalarında Son Durum 7 Mart 2017

FETÖ/PDY TERÖR ÖRGÜTÜ MENSUPLARINA YÖNELİK OLARAK İLİMİZDE YÜRÜTÜLEN OPERASYONLAR VE ÇALIŞMALAR 

Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin Milli Güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakî yahut bunlarla irtibatı olduğu değerlendirilenlerle ilgili olarak Valiliğimizce yapılan çalışmalar çerçevesinde; 

15 Temmuz 2016 tarihinde Devletimizin birliğine, varlığına, bekasına, Sayın Cumhurbaşkanımızı, Milletimizin iradesini temsil eden TBMM’ni ve diğer Kurumlarımızı, Demokrasiyi ve doğrudan halkımızı hedef alan FETÖ/PDY Terör Örgütüne yönelik olarak yapılan etkin mücadele kapsamında Malatya ilimizde;

Cumhuriyet Başsavcılığınca; FETÖ/PDY Terör Örgütüne Yönelik Yürütülen Soruşturma Kapsamında: 


  İlimiz ve Bursa ilinde FETÖ/PDY Terör Örgütüne irtibatlı iltisaklı olduğu vb. gerekçesiyle daha önce KHK ile görevlerinden ihraç edilen eski öğretmen ve memurlara yönelik İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şubesi tarafından 20 adrese yapılan eş zamanlı operasyonda 16 şüpheli gözaltına alınmıştır.

FETÖ/PDY Terör Örgütüne irtibatlı iltisaklı olduğu vb. gerekçesiyle daha önce KHK ile görevinden ihraç edilen 1 Sağlık Memuru ve 1 Özel okulda görevli öğretmen Siirt KOM Şube talimatı ile ilimizde yakalanarak gözaltına alınmıştır.

FETÖ/PDY Terör Örgütüne irtibatlı iltisaklı olduğu vb. gerekçesiyle Aydın KOM Şube talimatı ile 1 Özel Okul Öğretmeni şahıs yakalanarak SEGBİS’e (Ses, Görüntü, Bilişim Sistemi) çıkarılacaktır.
 
FETÖ/PDY Terör Örgütüne irtibatlı iltisaklı olduğu vb. gerekçesiyle daha önce KHK ile görevinden ihraç edilen 2 eski öğretmenden 1 şahıs gözaltına alınmış, 1 şahıs ise adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır.

Kamuoyunun Bilgisine Sunulur.
 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ