29.05.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Malatya’da Fetullahçı Terör Örgütü Soruşturmalarında Son Durum 9 Mart 2017

Malatya’da Fetullahçı Terör Örgütü Soruşturmalarında Son Durum 9 Mart 2017

FETÖ/PDY TERÖR ÖRGÜTÜ MENSUPLARINA YÖNELİK OLARAK İLİMİZDE YÜRÜTÜLEN OPERASYONLAR VE ÇALIŞMALAR

Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin Milli Güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakî yahut bunlarla irtibatı olduğu değerlendirilenlerle ilgili olarak Valiliğimizce yapılan çalışmalar çerçevesinde;

15 Temmuz 2016 tarihinde Devletimizin birliğine, varlığına, bekasına, Sayın Cumhurbaşkanımızı, Milletimizin iradesini temsil eden TBMM’ni ve diğer Kurumlarımızı, Demokrasiyi ve doğrudan halkımızı hedef alan FETÖ/PDY Terör Örgütüne yönelik olarak yapılan etkin mücadele kapsamında Malatya ilimizde;

Cumhuriyet Başsavcılığınca; FETÖ/PDY Terör Örgütüne Yönelik Yürütülen Soruşturma Kapsamında:

            İlimiz Emniyet Müdürlüğü KOM Şube tarafından sekiz adrese yönelik olarak yapılan operasyon sonucu FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibatlı , iltisaklı olduğu vb. gerekçesi ile 3 öğretmen, 1 avukat, 1 Mali Müşavir, 1 esnaf olmak üzere 6 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. 2 firarinin aranmasına devam edilmektedir.

            İlimiz Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü ile birlikte  Mersin, Bursa, Tekirdağ illeri ile eş zamanlı olarak yapılan 6 şüpheliye yönelik operasyon sonucu FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibatlı , iltisaklı olduğu vb. gerekçesi  ile 1 Teğmen Bursa ilinde, 1 Astsubay Mersin  ilinde, 1 Uzm. Çvş ve 1 sivil memur ilimizde yakalanarak gözaltına alınmıştır. 2 firarinin aranmasına devam edilmektedir.

            Aydın Emniyet Müdürlüğü KOM Şube talimatı ile FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibatlı, iltisaklı  olduğu vb. gerekçesi ile  1 özel okul öğretmeni SEGBİS’ ten ifadesi alındıktan sonra Adli Kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır.

            Osmaniye Emniyet Müdürlüğü KOM Şube talimatı ile FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibatlı, iltisaklı  olduğu vb. gerekçesi  ile daha önce açığa alınan 1 hemşire gözaltına alınmıştır.

            Bingöl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube talimatı ile Bingöl İl Özel İdare Müdürlüğü personeli iken KHK ile ihraç edilen 1 şahıs evinde yapılan arama sonucu yakalanarak SEGBİS’ ten ifadesi alınmak üzere gözaltına alınmıştır.

Kamuoyunun Bilgisine Sunulur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ