25.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Malatya’da halkın yüzde 73’ü toplu taşıma hizmetinden memnun

Malatya’da halkın yüzde 73’ü toplu taşıma hizmetinden memnun

Malatya Büyükşehir Belediyesi MOTAŞ’ın bağımsız bir araştırma kuruluşuna ulaşım anketinin sonuçları açıklandı. 10 bin kişiyle birebir yaptırılan müşteri memnuniyeti anketinin sonucuna göre,  Malatya’da toplu taşıma hizmetinden faydalanan yolcuların yüzde 70’inden fazlası verilen hizmetten memnun…

2016 yılında yaptırdıkları anketin sonuçlarını da göz önünde bulundurarak bir takım yenilikler gerçekleştirdiklerini belirten MOTAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, gerçekleştirdikleri yeniliklerin sonucunda da vatandaş memnuniyetini 2 basamak yukarı taşıdıklarını söyledi.

MOTAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, yapılan anket sonuçlarıyla ilgili olarak da şu bilgileri verdi: “5 bin 780 erkek, 4 bin 220 bayan olmak üzere toplam 10 bin denekle anket çalışması yapıldı. Ankete katılım gösteren 26-35 yaş aralığındaki yolcularımız hizmetlerimizden %74 memnun olduklarını belirtirken, 36-45 yaş aralığındaki yolcular %75, 46-55 yaş aralığındaki yolcularımız %75 ve 55 yaş üzeri yolcularımızın %79’u hizmetlerimizden memnun olduklarını ifade ettiler.

Yolcuların toplu taşıma araçlarını kullanma seviyelerinin de ölçüldüğü ankette;  yolcuların % 59’unun toplu taşıma araçlarını her gün kullandığı, % 20’sinin haftada birkaç kez, %12’sinin her gün muhtelif amaçlar için, % 5’inin nadiren, %5’inin de ayda bir kaç kez kullandıkları görüldü.

Yakalanan memnuniyet trendinin daha da yukarı seviyelere taşınması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İçinde bulunduğumuz yılın hemen başında bankamatik mantığında çalışan ve akıllı kartlara bakiye yüklemek için kullanılan KİOSK’ları şehrimizin belli noktalarına yerleştirdik. Ayrıca yıl içerisinde gelecek yeni Trambüsleri halkımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz. Bu ve benzeri yeniliklerin ardından 2018 Mart ayında yaptıracağımız yolcu anketinin sonucunun %75 seviyesine yükselmesini bekliyoruz.”

Kaynak : http://www.ulastirmadunyasi.com/?p=14514

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ