19.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Malatya’da Hayvan Kısırlaştırma Merkezi ve Geçici Bakımevi çalışmaları…

Malatya’da Hayvan Kısırlaştırma Merkezi ve Geçici Bakımevi çalışmaları…

Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Veteriner Şube Müdürlüğü’ne bağlı Hayvan Kısırlaştırma Merkezi ve Geçici Bakımevi’nde sokak hayvanlarına yönelik çalışmalar devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Hayvan Kısırlaştırma ve Geçici Bakımevi’nde sokak köpeklerini kısırlaştırma ve tedavi hizmetleri yapılıyor.

Malatya’nın Büyükşehir statüsüne geçtiği 2014 yılında 708 adet, 2015 yılında 914 ve bu yılın başlarından günümüze kadar 534 adet olmak üzere 3 yılda toplam 2156 sokak köpeği rehabilite edildi. Hayvan Kısırlaştırma ve Geçici Bakımevi’nde 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu hükümlerine göre işlemler yapılıyor. İlçe belediyeleriyle koordineli olarak sürdürülen çalışmalarla sokak hayvanları kısırlaştırılıp, aşıları yapıldıktan sonra küpeleri takılarak alındıkları yerlere bırakılıyorlar.

Ameliyatları yapılan sokak hayvanlarına ihtiyaç duyulan tedavileri de bu merkezde yapılıyor. Ayrıca sahiplendirme çalışmalarının gerçekleştirildiği merkezde bu yıl içinde 150 sokak köpeğinin sahiplendirildiği kaydedildi.

mbb_hayvan_bakimevi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Avatar halis dedi ki:

    Tebrikler

  2. Avatar Büşra dedi ki:

    Adres ve iletişim bilgilerini paylaşır mısınız?

BİR YORUM YAZ