19.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Malatya’da İlkokul öğrencileri hayvan barınağını ziyaret ettiler

Malatya’da İlkokul öğrencileri hayvan barınağını ziyaret ettiler

HEM SEVDİLER HEM BESLEDİLER

Sokak hayvanlarına karşı her zaman itinalı davranan Malatya Büyükşehir Belediyesi, Geçici Hayvan Bakımevi ve Kısırlaştırma Merkezinde, sokak hayvanlarını koruma altına alarak, bakımlarını ve tedavilerini yapmaya devam ediyor.   


Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı Veteriner Şube Müdürlüğü bünyesinde bulunan hayvan barınağında, sokak hayvanlarının hem bakımı yapılıyor, hem de rehabilite ediliyor. Barınakları hayvan severlerin yanı sıra zaman zaman öğrenciler de  ziyaret ediyor. 
Konuyla ilgili olarak Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Veteriner Şube Müdürlüğü bünyesinde bulunan hayvan barınağının, Bahçeşehir Kolejinde okuyan öğrenciler tarafından ziyaret edildiği belirtildi. 
İlkokula giden öğrencilerin öğretmenleri eşliğinde gerçekleştirdikleri ziyarette, öğrencilerin yanlarında getirdikleri kuru ve yaş mamaları ise hayvanlara verdikleri bildirildi. Yavru kedi ve köpekleri elleriyle besleyen öğrencilerin merak ettikleri soruların cevabını da veteriner hekimlerden öğrenerek mutlu bir şekilde barınaktan ayrıldıkları belirtildi.  

hayvanbarinagi


 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ