20.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Malatya’da Yeni Yapılacak Stad’ın İsmi 15 Temmuz Şehitleri ile Alakalı Olacak

Malatya’da Yeni Yapılacak Stad’ın İsmi 15 Temmuz Şehitleri ile Alakalı Olacak

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI BÜLENT TÜFENKCİ’NİN MALATYA’DA YENİ YAPILAN STAD  İNCELEMESİ SIRASINDAKİ KONUŞMASI

Bizim Genel Başkan Yardımcımız, Belediye Başkanımız, Valimiz ile beraber Malatya ve Malatya sporu için çok önemli olan özellikle gençlerimizin, profesyonel futbolcularımızın spor yapabilecekleri, UEFA standardında bir stada Malatya’nın ihtiyacı vardı. Bu saha gerçekten başlangıçta biraz sıkıntılarla yürüse de şimdi gördüğünüz gibi mükemmel bir şekilde devam ediyor. Bugün sporu özendirici etkinlikler varsa bunları nasıl tamamlayabiliriz, bunları Malatya’lıların hizmetine nasıl verebiliriz bunu yerinde görmek için bugün buradayız.

Gördüğümüz kadarıyla beklenenden daha önce sahanın teslimi söz konusu. İnşallah Yeni Malatyaspor’un ligdeki durumu da daha da iyileşerek şampiyonluğa doğru giderken alt yapının ve futbol oynayacağı sahanın hazır olması, Malatya’ya yakışır bir sahanın olmasını arzu ediyoruz. Bu noktada bizler elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. İnşallah eksiklikleri de tamamlayarak, eksiği olmadan bir sahayı Malatya’nın hizmetine sunmuş olacağız. Bildiğiniz gibi AK Parti iktidarlarında sadece Malatya’da değil Diyarbakır, Samsun, Konya, Batman, Kayseri muhtelif şehirlerimizde mükemmel sahalar yapıyoruz. Bunların her biri Avrupa standardı ayarında ve UEFA Kriterlerinin tamamını karşılıyor. Bu stadlardan çıkacak sporcular ve takımlarımız özellikle bizi Avrupa’da Dünyada Türk futbolunun hak ettiği yere gelmesi noktasında alt yapı eksikliğini gidermiş olacak.

LİGİN İKİNCİ YARISINA YETİŞECEK Mİ?

Arkadaşların söylediği Aralık sonu itibariyle teslim edeceklerini ifade ediyorlar.

Stadın ismi  15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İLE ALAKALI KOMİSYONDA?

Bunu ayaküstü karar verecek bir noktada değiliz. Oturur şehrin dinamikleri ile konuşulur şehir ile beraber stada bir isim buluruz. Önemli olan stadın yapılmasıdır.

STADIN EKSİKLİKLERİ

Buraya geliş amacımız eksiklikler nelerdir bunu yerinde tespit edip bunların giderilmesi noktasında gayret göstereceğiz ve inşallah eksiklikleri tamamlamış bir şekilde biz stadı açmış oluruz diye düşünüyorum. Önümüzdeki günlerde Gençlik ve Spor Bakanımız ile birlikte Malatya’ya gelip bu eksiklikleri gördükten sonra ona aktaracağız, son noktayı da kendisi açıklar inşallah

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI BÜLENT TÜFENKCİ’NİN MALATYA ATLETİZM PİSTİ ZİYARETİ AÇIKLAMALARI

Biz özellikle gençlerimizin terörden uzak kötü alışkanlıklardan uzak topluma faydalı gençler olmasını istiyoruz, enerjilerini sokaklarda değil, spor salonlarında harcamalarını istiyoruz. Burada yapacakları antrenmanlarla çalışacakları spor branşları ile Türkiye’nin adını Dünyada duyurmalarını istiyoruz. Bununla ilgili bütün yurtta bir altyapı seferberliği başlatmış durumdayız. Özellikle bu alana baktığımızda salon sporlarının yapıldığı bir spor salonu; basketbolu, hentbolu, voleybolu ile ve diğer kapalı spor salonunda yapılan branşlarla beraber gerçekten Malatya’ya yakışan bir tablo. Hemen yanında bir yüzme havuzumuz ki özellikle Malatya’da son yıllarda yüzmede başarılar da yakalamaya başladık. Esasında bu başarıların altında bu salonlar yattığını düşünüyoruz. Yine gençlerimizin her türlü faaliyetini gerçekleştirecekleri hem sosyalleşme adına hem kendini diğer sadece sporda değil, müzikte de kültürde okumada geliştirecekleri gençlik merkezleri de tamamlanmış durumda. İnşallah yeni sporcularımızın yetiştirilmesi noktasında 10-12 branşın birlikte çalışacağı bir sporcu fabrikası diye adlandırılan bir yapı ile beraber Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün de birlikte bulunduğu bir bina da hızla yükseliyor.  Umut ediyoruz ki gezmişte bu başlanan binalar ve kompleksler hızlı bir şekilde tamamlanarak Malatyalıların hizmetine açılır. Gençlerimiz enerjilerini bu salonlarda harcarlar ve topluma Malatya’ya faydalı, Malatya sporunun adını Türkiye’de duyulması adına yeni yeni arkadaşlarımız katılır. Ben bu tesislerin inşallah kısa zamanda bitirilerek Malatya’mıza ve Türkiye’mize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan temenni ediyorum.

 tufenkci_stad

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar Recep dedi ki:

    Denizli merkezden ben Recep. Mrb paylaşım gerçekten iyi, teşekkürler 23-09-2016 21:50:24

BİR YORUM YAZ