30.05.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Malatya’mızın 9 bin yıllık tarihinde kültürümüzün öne çıkarılması lazım. Aslantepe Höyüğü bu anlamda çok önemli bir değerdir.

Malatya’mızın 9 bin yıllık tarihinde kültürümüzün öne çıkarılması lazım. Aslantepe Höyüğü bu anlamda çok önemli bir değerdir.

Gürkan, konuşmasında şunları kaydetti: “Türkiye’de hiçbir belediye bir dönemde hizmet binasını bitirmemiştir. Battalgazi Türkiye’nin en güzel belediye binasını, akıllı, yeşil, kendi elektriğini üreten ve kullanım alanında en üst seviyede olan bir belediye. 13 ay gibi kısa bir sürede yapıp memleketimizin hizmetine sunmuştur. Aynı şekilde Türkiye’nin en güzel DSİ kampusu bölge müdürlükleri, genel müdürlükleri dahil olmak üzere en güzel hizmet kampusu. Lojmanlarıyla, sosyal tesisleri ile laboratuarlarıyla, atölyeleriyle, garajıyla ve hizmet binasıyla yapıp 13 ay gibi kısa bir zaman da eş zamanlı olarak yapıp onu da devlet su işlerine teslim ettik ve teslim ettiğimiz yaptığımız yerinde önemi çok önemlidir. Bu memlekette, Malatya’da sürekli çevre yolunun altı diyoruz. Sivas caddesinin, çevre kuşak yolların, çevre yolunun, Dilek ve Topsöğüt yolunun kesiştiği noktaya çok arterlerle ulaşacak bir yere ve aynı zamanda gelişime ara tel oluşturacak elli dönümlük bir yere, yerini de almak kaydıyla oradaki evlerin kamulaştırmasını yapmak kaydıyla kısa bir zaman da bir hizmet binası yapıldı. İşte çevre yoluna hizmete en güzel örnek budur. Engelsiz yaşam merkezini, hükümet binasını, on tane okulu çevre yolunun altına yaptık ve bir ilçe olarak üniversite yaptık. 50 dönüm hastanenin yeri alındı inşallah bu önümüzde ki hafta temeli atılacak. 50 dönüm stadyumun yeri, Atatürk Kız Lisesi’nin, Şehit Kemal Özalper Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yeri alındı. İspendere’de rehabilitasyon merkezi yaptık şuanda ki maliyeti 50-60 milyonun üzerinde sadece bina maliyetleri, çevre düzenlemesi ile beraber 100 milyonun üzerinde bir rakama tekabül eder. Yaşam ve Spor Merkezi Türkiye’nin en büyük yaşam ve spor merkezlerinden bir tanesi.”

31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan seçimin Malatya ve Türkiye için büyük önem taşıdığını kaydeden Gürkan, “31 Mart’ta herkesten oy istemekle kalmıyorum, çok çalışacaksınız. Malatya’nın sosyal barışı, dengesi ve entegrasyonu için hepiniz birlik ve beraberlik içerisinde çalışacaksınız. Birde Malatya sesler birleşti. Hangi görüş ve düşüncede olursa olsun herkes birlemiş. Bu birleşmeyi bir rahmet olarak görüp, berekete ve memlekete hizmete dönüştürmeliyiz. Bunun için sandıktan güçlü çıkacağız. Eksik olan hizmetleri bir an evvel memleketimize aktarılması için sandıktan güçlü çıkmamız lazım” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan daha sonra Göztepe Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Büyük bir coşku ve meşalelerle karşılanan Gürkan, vatandaşları tek tek selamladı.

Gürkan, buradaki konuşmasında, “Bizim şemsiyemiz gökyüzüdür. Güneşin ısısı ve ışığından nasıl ki perdesini ve gözünü kapatmadığından faydalanıyorsa, bizim hizmet anlayışımızda aynıdır. Hizmetlerimiz güneş gibi olacak. Cenabı Allah bize nasip etti; 2004, 2009 ve 2014’te söylediklerimin en az on katını yaptık” ifadelerini kullandı.

Malatya’da bir birlik ve sevgi atmosferinin oluştuğuna dikkat çeken Gürkan, “İşte Malatya medeniyetler, ilim, irfan, kahramanlık destanını yazan şehir derken, bu destanlara yeni bir destan eklenecek. Gönül belediyeciliği destanını da Malatya yazacak” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ