17.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Malatya’nın en eski mezarlıklarından birisi olan Sancaktar Mezarlığı’nda

Malatya’nın en eski mezarlıklarından birisi olan Sancaktar Mezarlığı’nda

SANCAKTAR MEZARLIĞINDA DÜZENLEME ÇALIŞMALARI

  • Malatya’nın en eski mezarlıklarından birisi olan Sancaktar Mezarlığı’nda, Büyükşehir Belediyesi tarafından, yol ve istinat duvar düzenlemelerinin yanı sıra aydınlatma çalışması yapılıyor.

Malatya genelindeki mezarlıklarda çevre düzenleme ve ağaçlandırma çalışmaları yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi, yıllardır hiçbir çalışmanın yapılmadığı Sancaktar Mezarlığında düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Sancaktar Mezarlığında yapılan düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Sancaktar Mezarlığındaki inceleme gezisine Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır‘ın yanı sıra Genel Sekreter Ercan Turan, MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Genel Sekreter Yardımcısı Metin Torun ve ilgili şube müdürleri katıldı.

4 bin m2 kilit taşı

Mezarlıklarda yapılan çalışmalara ayrı bir önem verdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Büyükşehir Belediyesi olarak Malatya genelinde bulunan mezarlıklarda çalışmalar yürütmekteyiz. Sancaktar Mezarlığımız Malatya’nın en eski mezarlıklarından birisi. Bu mezarlık içerisinde 3 mahallemizin yoğun olarak kullandığı bağlantı yolları bulunuyor. Hem yaya hem de araç trafiğinin yoğun olduğu bu yollarımızın daha kullanışlı bir hale gelmesi için başlatmış olduğumuz proje kapsamında yollar genişletilerek, 4 bin m2 kilit taşı döşenip yollar yeniden düzenlendi. Eski taş duvarlar yıkılarak, 2 bin metre perde duvar çalışması ve duvar üzerine korkuluk yapıldı.

Çalışmaların tamamlandığı bağlantı yollarında herhangi bir kazanın yaşanmaması için aydınlatma çalışmaları yapılarak bakımlı bir hale getirildi. Yıllardır hiçbir çalışmanın yapılmadığı Sancaktar Mezarlığı yapılan çalışmalarla güzel bir görünüme kavuşmuş oldu. Çalışmalarda emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ