22.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert: Suyumuza Birlikte Sahip Çıkalım

MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert: Suyumuza Birlikte Sahip Çıkalım

Yazıköy Mahallesi’ni ziyaret eden MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert:

“SUYUMUZA BİRLİKTE SAHİP ÇIKALIM

  • Krize rağmen büyük yatırımlar yapmaya devam ettiklerini belirten MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, “Şartlara bakmadan kırsal mahallelerimize ekonomik krize rağmen hizmet götürmeye devam ediyoruz. Görüyoruz ki, içme suyu bağ bahçe sulamasında kullanılıyor. Kayıp kaçak sular başta olmak üzere vatandaştan tek isteğim suyumuza birlikte sahip çıkalım” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, 2022 yatırım programına alınan projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Çalışmalar kapsamında; Darende İlçesi Yazıköy Mahallesi’nin kanalizasyon hattı çalışmaları başladı. MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert ve Yazıköy Mahalle Muhtarı Rıfat Kayacı yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Daha önce kanalizasyon altyapısının olmadığını söyleyen mahalle sakinlerinden Ali Varmış, “Muhtarımız, MASKİ’ye durumu bildirdi. Aşırı bir sinek vardı. Çocuklarımızın sağlığından korkuyorduk. Çok kötü bir durumdaydık. Talebimizin iletilmesinin ardından Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan bu hizmeti bize getirdi. Allah razı olsun” diye konuştu.

Mahalle sakinlerinden Bahri Yıldız ise, “Sineklerden ve pislikten kurtulduk. Çok güzel bir hizmet oldu. Büyükşehir Belediyemiz ve MASKİ Genel Müdürlüğümüz çok güzel işler yapıyor. En büyük sıkıntımız kanalizasyondu. Onu da çözdüler. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a teşekkür ediyorum. Hizmetler hiçbir zaman yerde kalmaz” ifadelerini kullandı.

Darende İlçesi Yazıköy Mahalle Muhtarı Rıfat Kayacı, “Kanalizasyon ile ilgili sıkıntılarımız vardı. Çalışmalar başladı. Ne kadar teşekkür etsek az. Gereken hizmeti verdiler. Çok mutluyuz. Yapılan işler boşa gitmez. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a ve MASKİ ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

MASKİ Genel Müdürlüğü Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Süleyman Şahin, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek, “2022 yatırım programımızda olan Yazıköy Mahallesi kanalizasyon hattı çalışmalarımıza başladık. Çalışmayı tamamlamak üzereyiz. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte hattımızı devreye alacağız” diye konuştu.

İşletmeler Dairesi Başkanı Ramazan Toy ise, “Mahallemizin içme suyu ve kanalizasyon ile ilgili taleplerini yerine getiriyoruz. Su konusunda sıkıntı kalmadı. Kanalizasyon ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Daha güzel daha kaliteli altyapıyı Yazıköy Mahallemiz ile buluşturacağız. Hayırlı olsun” dedi.

MERT: KRİZE RAĞMEN YATIRIM YAPIYORUZ

“Susuz ve kanalizasyonsuz hiçbir yer kalmayacak” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın çizdiği vizyon doğrultusunda Malatya genelinde yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirten MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, “Yazıköy Mahallemiz en son mahallemiz. Sivas ilimizin sınırında. Alt yapı ile ilgili tüm sıkıntıları gidermek için çalışmalarımıza başladık. İçme suyu ile ilgili birkaç iyileştirme yapacağız. Kanalizasyon çalışmalarını başlatmıştık. Kısa bir zaman içinde tamamlanacak. Cazibeli sularımız var. İçme suyu kaynağı ile ilgili de çalışma yapıldı. Muhtarlarımdan ve vatandaşlarımızdan tek isteğimiz kayıp kaçağa göz yummasınlar, müsaade etmesinler. Bizler şartlar ne olursa olsun hizmet götürmeye çalışıyoruz. Ekonomik krize rağmen Büyükşehir Belediyesi olarak yatırım yapmaya devam ediyoruz. Yapılan hizmete birlikte sahip çıkmamız lazım. Sahaya çıkacağız, oturmayacağız. Tüm ekibimle sahadayım. Çalışmalar Yazıköy Mahallemize hayırlı olsun” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ