24.09.2023 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Maski’de Yangın Tatbikatı

Maski’de Yangın Tatbikatı

MASKİ’DE YANGIN TATBİKATI

  • Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, hizmet içi eğitim çalışmalarına devam ediyor. Eğitimler kapsamında MASKİ çalışanlarına, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından yangına karşı teorik ve uygulamalı eğitim verildi.

Malatya genelinde sorunsuz bir altyapı için çalışmalarını yürüten MASKİ Genel Müdürlüğü, bu hizmetleri yaparken iş güvenliği ve işçi sağlığına da büyük önem veriyor. MASKİ Genel Müdürlüğü, bu kapsamda personele belirli periyotlarla iş güvenliği ve yangın eğitimleri veriyor.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Yangın Güvenliği Eğitimcisi Seyfullah Soylu tarafından verilen eğitimde, yangına müdahale ve profesyonel ekipler gelene kadar görevli personelin yapacakları söndürme teknikleri uygulamalı olarak anlatıldı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın, Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşlarında çalışan personellerin eğitimlerine büyük önem verdiğini aktaran Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Yangın Güvenliği Eğitimcisi Seyfullah Soylu, “Herhangi bir yangın, kaza ya da afet olayında ilk aşamada profesyonel ekipler olay yerine intikal edene kadar her bireyin kendisinin, ailesinin, arkadaşlarının canını ve malını kurtarabilmek için yapabileceği müdahale sistemleri var. Bu eğitim hem personelimizin işyerinde müdahale konusundaki bilgilendirmesini sağlayacak, hem de kendi hayatlarında, evlerinde böyle bir durumla karşılaşırlarsa ne gibi çözümler ve uygulamalar yapabileceklerini gösterecek. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan, bu konuyu çok önemsiyor. Bizlerde Sayın Başkanımızın talimatları ile personellerimizi sivil savunma konularında sürekli olarak uygulamalı eğitimlerle bilgilendirmeye devam edeceğiz” dedi.

Verilen teorik eğitimin ardından uygulamalı yangın eğitimi yapıldı. Olası bir yangın sırasında yangın söndürücülerin nasıl kullanılacağı ve söndürme teknikleri eğitime katılan personel tarafından tek tek uygulamalı olarak yapıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: