25.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

MASTÖB  Malatya’nın Tüm Renklerini Bünyesinde Barındırıyor

MASTÖB  Malatya’nın Tüm Renklerini Bünyesinde Barındırıyor

MASTÖB  Malatya’nın Tüm Renklerini Bünyesinde Barındırıyor

Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği (MASTÖB) Malatya Şube Başkanı Murat Cengiz ve yönetim kurulu üyeleri, Malatya Valisi Mustafa Toprak’ı  ziyaret etti.

MASTÖB  Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği Malatya Şubesi Başkanı ve  Yönetim Kurulu üyeleri Malatya Valisi Mustafa Toprak’ı  ziyaret ederek MASTÖB’ün faaliyetleri  ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Ziyarette MASTÖB Malatya Şube Başkanı Murat Cengiz  , Yönetim Kurulu Üyeleri  , Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları da Hazır Bulundu.

MASTÖB  Malatya  Şube Başkanı Murat Cengiz yaptığı açıklamada şunları söyledi ; Sayın Valim önce Malatya’mıza geldiğiniz günden bu güne verdiğiniz hizmet ve çalışmalarınızdan dolayı size çok teşekkür ediyorum. Kısa bir zaman içerisinde olmasına rağmen özellikle Malatya’lıların büyük sevgisini kazansınız. 15 Temmuz Darbe Girişiminde gösterdiğiniz Dik duruş ve Gayretiniz tüm Milletimize ve Malatya’lılara örnek olmuştur. Bu yüzden sizin burada bulunmanız ve özellikle Bölgemizin İnsanı olmanız Malatya için çok büyük bir şanstır.

Başkanı Murat Cengiz ,  MASTÖB’ün amacı tüm Malatya’nın ortak değerlerine sahip çıkmak , konu Malatya olduğunda hiçbir fedakarlıktan ve hizmetten kaçınmayarak Malatya’nın çıkarlarını korumak ve Malatya’nın var olan değerlerini dinamiklerini harekete geçirmektir. MASTÖB  yaklaşın Türkiye ve Yurt Dışında olmak üzere 300 yakın derneği bünyesinde barındıran ve yaklaşık 30 Bin üyesi olan büyük bir Sivil Toplum Örgütüdür.  MASTÖB yapı olarak kendi bulundukları yerlerde temsil yetkisi olan dernek yöneticilerini bünyesine katmaktadır. Bu anlamda birçok derneğin üyesi de otomatikmen  MASTÖB’ün üyesi olmaktadır. Bu dev gönüllü ordusu Malatya’nın barış ve kardeşliğine hizmet etmektedir.

Bizim MASTÖB olarak İdeolojimizde Partimizde Malatya’dır. Bizim Sevdamızın Adı MALATYA’dır .

Başkan Murat Cengiz ayrıca biz MASTÖB olarak her kesimden , her düşünceden , her partiden yönetimimizde Malatya Sevdalısı yol arkadaşlarımız bulunmaktadır. Hepimizin amacı Malatya’nın birlik ve beraberliğini , barışını ve huzurunu sağlamak korumaktır. Malatya bölgesinde ve Türkiye’de model bir ildir. Barış ve Kardeşlik için Malatya örnek alınması gereken bir ildir. Malatya Alevi ,  Sünni , Kürt , Türk ve diğer etnik vatandaşlarımızla eşit yurttaşlık  anlayışı içerisinde yaşamaktadır.  Biz bunu MASTÖB olarak gerçekleştirdik ,  Malatya olarak gerçekleştirdik . İnşallah Ülkemizde özellikle bizim bulunduğumuz Doğu ve Güneydoğu Coğrafyası ile Türkiye’mizin Farklı Bölgelerinin insanları Malatya’mızı Kendisilerine  örnek  İl olarak seçer barışın ve kardeşliğin var olmasını geçmiş binlerce yılda olduğu gibi ilelebet sürmesini sağlar. Daha sonra ziyarette bulunan Dernek yöneticileri kendilerini tek tek tanıtarak , çalışmaları ve faaliyetleri hakkında Vali Mustafa Toprak’ı bilgilendirerek , MASTÖB Malatya Şube Yönetimini kabul ettikleri için Vali Toprak’a teşekkür ettiler.

Malatya Valisi Mustafa Toprak ise yaptığı açıklamada MASTÖB  Malatya Şubesinin  gerçekleştirdiği ziyaretten memnunluk duyduğunu belirterek Sivil Toplum Örgütleri her zaman bulundukları yerlerde toplumun en önemli aktörleridir.

Biz Yerel İdareciler  Sivil Toplum Örgütlerini çok önemsiyoruz. Her zaman Sivil Toplum Örgütleri ile birlikte istişare halinde olup fikir alış verişinde bulunuyoruz. Ülkemiz ve Şehrimiz için hep birlikte hareket etmek zorunda ve Birlik ve Beraberlik içerisinde kardeşçe yaşamalıyız. Görüyorum ki siz MASTÖB olarak bunu başarmış durumdasınız. Burada bulunan arkadaşlarımız Her biri farklı düşünce de , etnik yapıda da olsa hepsinin derdi Malatya  İnşallah bu Malatya’daki birlik beraberliğimiz , kardeşliğimiz herkese örnek olur. Kardeşliğimiz  ilelebet devam eder. Ben  MASTÖB  olarak sizlere ve tüm MASTÖB  ailesine başarılı çalışmalar diliyorum dedi.

mastob_kasim_2016

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ