fbpx
18.04.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Medeniyet, ilim, irfan ve kahramanlık destanları yazan Malatya’da, gönül belediyeciliği destanını da hep birlikte yazmak istiyoruz.

Medeniyet, ilim, irfan ve kahramanlık destanları yazan Malatya’da, gönül belediyeciliği destanını da hep birlikte yazmak istiyoruz.

“Hep birlikte Malatya ve Türkiye olacağız”

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, “Bu dönem hem memleketimin insanı Malatya için hem de ülkemin insanı ve selameti için sizlerden oy istiyorum. Sizlerin karşısına bugün alnımız açık, yüzümüz ak çıktık. Daha sonraki süreçte de sizlerin karşısına alnımız açık, yüzümüz ak çıkmayı Cenabı Allah bize nasip etsin. Bundan sonrada durmak yok yola devam. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, hep birlikte Malatya, Türkiye olacağız” dedi.

 

Gürkan, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

 

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, seçim çalışmaları kapsamında ilk olarak Paşaköşkü Mahallesi’nde esnafları ziyaret etti. Esnafları tek tek dolaşan Gürkan, vatandaşlarla da uzun süre sohbet etti.

 

Esnaflar, ‘biz, sizden razıyız, yaptığınız çalışmaları iyi biliyoruz’ diyerek, Gürkan’a destek vereceklerini ifade ettiler.

 

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan daha sonra Yedi Hilal Derneği ziyaret etti.

 

Gürkan, buradaki konuşmasında, “Bizim sivil toplum örgütleri ve derneklere bakış açımız; her zaman olduğu gibi yerel yönetimlerin katılımcı belediyecilik esasıyla, halkla birlikte yönetim ilkesi çerçevesinde, o şehirdeki bütün sivil inisiyatifinin yönetime katılımını sağlamaktır. Şehrin geleceğini ve yön pusulasını, o sivil inisiyatif ile birlikte değerlendirme temeline dayalı bir yönetim anlayışımız var. Battalgazi’deki başarı grafiğimizin temelinde istişare kültürüyle birlikte katılımcı belediyecilik ilkesi yatmaktadır. 31 Mart’tan sonra büyükşehirde de rekor bir oyla, güçlü bir şekilde göreve gelerek, Malatya’da gönül belediyeciliğinin destanını yazmak istiyoruz” dedi.

 

Malatya’da sevginin, barışın, kardeşliğin egemen olduğu bir yönetim anlayışıyla hizmet edeceklerini dile getiren Gürkan, “Medeniyet, ilim, irfan ve kahramanlık destanları yazan Malatya’da, gönül belediyeciliği destanını da hep birlikte yazmak istiyoruz. Bu destan sadece Malatya’da kalmasın, Türkiye’ye dalga dalga yayılsın ve bütün insanlar tarafından okunsun” diye konuştu.

 

Gürkan, Türkiye’de dinamik bir yapının olmasının ve istikrarın sürmesinin önemli olduğuna dikkat çekerek, “İstikbale iyi ve emin adımlarla yürümeliyiz. Bu noktada da bu birlikteliği oluşturmalıyız. Şehrimizin her kesiminin temsil edildiği bir Şehir Meclisi, onun üzerinde Üst Danışma Kurulu ve Belediye Meclisimizle birlikte toplumda birlik, beraberlik, kaynaşma duygusunun olduğu bir Malatya örneği oluşturmak istiyoruz. Bu örnek, Türkiye’ye de teşmil edilecek” ifadelerini kullandı.

 

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan daha sonra Dilek Mahallesi’nde düzenlenen toplantıda vatandaşlarla bir araya geldi.

 

Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen mahalle toplantısında konuşan Gürkan, “Önümüzde 31 Mart seçimleri var. Bu seçimi Türkiye ve Malatya açısından çok önemsiyoruz. Zaman zaman televizyonda ‘yerel seçimin beka sorunuyla ne alakası var?’ açıklamalarını izliyorsunuz. Beka sorunu bu coğrafyada zaten kendiliğinden var. Dünde vardı, bugünde var, yarında olacak. Bu coğrafyada yaşamak; birlik, beraberlik, dirlik, düzenle, dik durmakla, güçlü olmakla mümkündür” ifadelerine yer verdi.

 

Gürkan, Malatya’nın seçim havasından çok bayram havasında olduğunu belirterek, sözlerini şöyle tamamladı: “Malatya, destan şehridir. Medeniyetler, kahramanlıklar, ilim ve irfan destanları bu şehirde yazılmıştır. Bu defada Malatya, Türkiye’de gönül belediyeciliğinin destanını yazacak. Bizim şemsiyemiz gökyüzü, hizmetlerimiz güneş gibidir. Gözünü ve perdesini kapatmayan herkes nasıl ki güneşin ışığı ve ısısından faydalanıyorsa, bizim hizmetlerimizden de aynı şekilde yararlanacak. Bizim yönetim anlayışımız, sadece beş yılı içerisine alan vizyonel bir yönetim anlayışı olmayacak. Geçmiş yılların, yüz yılların, günün ve gelecek yüzyılların belediye başkanı nasıl olunur o vizyon içerisinde çalışıyoruz. Gönül belediyeciliğinin temayüz ettiği yer Malatya olacak. Gönül belediyeciliğinin destanını Malatya yazacak. Bunun kahramanları da sizler olacaksınız, bu coğrafyanın insanları olacak. Bu noktada herkesin sandıklara gitmesini ve güçlü bir şekilde oylarını vermesini istiyorum. Ben şimdiye kadar oy isteyerek belediye başkanlığına gelmedim. İlk defa bu seçimde oy istiyorum. Bu dönem hem memleketimin insanı Malatya için hem de ülkemin insanı ve selameti için sizlerden oy istiyorum. Sizlerin karşısına bugün alnımız açık, yüzümüz ak çıktık. Daha sonraki süreçte de sizlerin karşısına alnımız açık, yüzümüz ak çıkmayı Cenabı Allah bize nasip etsin. Bundan sonrada durmak yok yola devam. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, hep birlikte Malatya, Türkiye olacağız.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ