29.05.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Mehmet Çınar, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan yerel seçim kapsamında çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Mehmet Çınar, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan yerel seçim kapsamında çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Çınar, seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor

Bülent Tüfenkci: “Cumhur İttifakı 31 Mart’ta rekor kıracak”

Mehmet Çınar: “Yeşilyurt’ta rekor oy ile seçilip, daha fazla hizmet getirmek istiyoruz”

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, Yeşilyurt’ta önemli hizmetler yaptıklarını ifade ederek, “Yeşilyurt’ta rekor oy ile seçilip, daha fazla hizmet getirmek istiyoruz” dedi.

Çınar, çalışmaları öncesinde Yusuf Mirza’nın davetlisi olarak Şehit Öğretmen Elif Livan Anaokulu’nda “Tohumların Yolculuğu” projesi kapsamında okulun bahçesinde öğrencilerle birlikte uçan balonlarla çınar tohumlarını gökyüzüne bırakarak, fidan dikti.

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, daha sonra Yakınca Onbin Konutlardaki esnafları ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi.

Ziyareti sonrası açıklama yapan Çınar, 31 Mart seçimlerinin her ne kadar yereli ilgilendirse de ülkenin geleceği açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekti.

Çınar, 6 Mart Çarşamba günü 14.30’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya Büyükşehir Belediye binası yanındaki miting alanında Malatyalılarla buluşacağını anımsatarak, “Cumhurbaşkanımız Malatya’mıza teşrif edecekler. Hemşerilerimizi Çarşamba günü cumhurbaşkanımızı en iyi şekilde misafir etmeye davet ediyoruz” dedi.

31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimin önemine vurgu yapan Çınar, “31 Mart’a kadar durmadan, dinlenmeden çalışacağız. Esnaf ve vatandaşlarımızı ziyaret ederek hem seçimle ilgili bilgilendiriyoruz hem de bölgelerde yapacağımız çalışmalarla ilgili istişarelerde bulunuyoruz. Amacımız rekor oy ile Yeşilyurt’ta seçimi kazanmak. Yerelde elimizi güçlendirirsek, genelde de yereldeki elimizde bulunan verilerle daha fazla hizmet getireceğiz” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, daha sonra Bölgesel Amatör Futbol Ligi (BAL) 2.Grup’ta şampiyonluk mücadelesi veren Malatya Yeşilyurt Belediyespor Kulübü’nü ziyaret etti. Tesiste kulüp yönetimi, teknik heyet ve futbolcularla bir araya gelen Çınar, ligde takıma başarılar dileyerek, şampiyonluk beklediklerini ifade etti.

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, daha sonra AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ve Battalgazi Belediye Başkanı, AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan ile birlikte Topsöğüt Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

Mahalle toplantısında konuşan Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, “Cenabı Allah Malatya’ya birçok güzellik nasip etmiş. Malatya, destan şehridir. Malatya, medeniyetin başladığı şehirdir” dedi.

‘Malatya’yı tarif ederken Anadolu’yu anayurt yapan destan şehrinin adıdır’ diye tarif ettiklerini dile getiren Gürkan, “Bu destan şehrinde yeni bir destan yazılıyor. Birlik ve beraberlik destanı yazılıyor. İnsanları kucaklama, ötekileştirmeme destanı yazılıyor. Gönül belediyeciliğinin rol model olan Malatya destanı yazılıyor” şeklinde konuştu.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ise 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimin ülke için önemine değinerek, “31 Mart’ta yerel yönetimlerde Cumhur İttifakı ile birlikte Türkiye, yepyeni bir başlangıç yapacak. Cumhur İttifakı masa başında kurulan bir ittifak değil. Birileri gibi zorlamayla, hesapla, kitapla kurulan bir ittifakta değil. Cumhur İttifakı, 15 Temmuz’da darbeye, hainlere karşı, Türkiye’nin bekası için meydanlarda kurulan bir ittifaktır. O ittifak, Yeni Kapı ruhuyla da ete kemiğe büründü, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı başkan olarak seçerek, ilk başarılı sınavını verdi. İnşallah 31 Mart’ta da bütün Türkiye’de olduğu gibi Yeşilyurt’umuzda da, Malatya’mızda da bu ittifak Allah’ın izniyle rekor kıracak” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar ise “2014 yılında Yeşilyurt’ta büyük umutlarla, beklentilerle, projelerle çalışmalarımız başlattık. Her alanda şehrimizi büyüttük. Şehrimizi büyütürken de en iyisi, en doğrusu neyse o yönde büyük gayretlerimiz, çalışmalarımız oldu. Topsöğüt’e de büyük katkılar sunduk. Bölgemizi kalkındırmak ve geliştirmek için önemli hizmetler yaptık” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ