22.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Menfez ve taş duvar işleri de yapıyor.

Menfez ve taş duvar işleri de yapıyor.

Kent genelinde yeni yol açma, genişletme, köprü ve asfaltlama çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi, yolları daha güvenli ve konforlu hale getirebilmek için menfez ve taş duvar işleri de yapıyor.

İlçelerde ve kırsal mahallelerde uzun yıllardır beklenen hizmetleri bir bir hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, 2016 yılı içerisinde 23.000 m3 taş duvar örme işi ile menfez ihtiyacı olan birçok yolda menfez çalışması yaptı.

Malatyalıların daha güvenli ve konforlu yollarda yolculuk edebilmesi için yollarda alt temel, temel ve üst yapı çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi; yollarda ilk olarak yol genişletmeleri ve altyapı çalışmaları yapıyor. Viraj düzeltmeleri, dere yataklarına büz yerleştirmeleri ve şarampoller yapan ekipler, daha sonra yolda toprak kaymasına ve heyelana karşı çeşitli önlemler de alıyor. Bu önlemler kapsamında ihtiyaç duyulan noktalara taş duvar yapılırken, sel ve ani su baskınlarının yaşanacağı noktalara ise köprü menfezler yapıyor. Bu çalışmaların devamında ise alt temel malzeme serimi yapılarak, asfalt öncesi yol güçlendiriliyor. Bu çalışmanın devamında ise sathi ve sıcak asfalt serimi yapılıyor.

Büyükşehir Belediyesi bu yıl Battalgazi, Kale, Akçadağ, Hekimhan, Arapgir, Darende ilçelerinde farklı birçok noktada toplam 23.000 m3 taş duvar örme işi yaparken, Batalgazi, Kale, Akçadağ, Arguvan, Yazıhan, Doğanşehir, Arapgir, Kuluncak, Pütürge gibi ilçelerde de menfez çalışmaları yaptı.

Kent merkezinde Atatürk anıtının olduğu Kanalboyu kavşağında menfez köprü yapım çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaca cevap veremeyecek durumda olan eski menfezin yerine 50 metre uzunluğunda, 2 metre yüksekliğinde, 5 metre genişliğinde yeni köprü menfezi yapıyor. Yağmur suyu drenaj kanallarının da yapıldığı çalışma geceli gündüzlü devam ediyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesinin kent genelinde sürdürdüğü yol yapım çalışmalarına değinen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Büyükşehir Belediyesinin yollarda basit asfalt çalışması yapmadığını, güvenlik ve konforu ön planda tutarak, standartlara uygun her türlü çalışmanın yapıldığını söyledi.

İlçelerde zor arazi şartlarına rağmen çalıştıklarını ifade eden Başkan Çakır, “Hangi şartlarda olursak olalım. Hizmeti vatandaşımızın ayağına kadar götürmek bizim asli görevimiz. Yapımı planlanan yolları standartlara uygun hale getirmek için uzun bir zaman yollarda çalışıyoruz. Malatya’nın hangi noktasına giderseniz gidip bu emeği mutlaka göreceksiniz. Amacımız insanlarımıza kaliteli hizmet sunabilmek. Bunun için de çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

menfez_tas_duvar

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ