29.05.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

MESOB Başkanı Keskin: “Milli Egemenliğimize Her Şartta Sahip Çıkacağız”

MESOB Başkanı Keskin: “Milli Egemenliğimize Her Şartta Sahip Çıkacağız”

Esnaf ve Sanatkardan TBMM’ye Kutlama: “Haklı Gururumuzu Yaşıyoruz”

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı ve TESK Yönetim Kurulu Üyesi Şevket Keskin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 104. kuruluş yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Keskin mesajında, “Esnaf ve sanatkar camiası olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin 104. kuruluş yıldönümünü büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.” ifadelerini kullandı.

TBMM: Milli İradenin ve Egemenliğin Kalbi

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin, milli iradenin ve milli egemenliğin kalbi olduğunu belirten Keskin, “Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birinde, umutsuzluğun, yokluğun ve güçlüklerin hakim olduğu bir dönemde, milletimize kurtuluş ve kuruluş mücadelemizin karargahı olmuştur. 23 Nisan 1920 tarihi, sadece bir açılış değil, aynı zamanda emperyalizme karşı bağımsızlığımızın zafer imzasıdır.” şeklinde konuştu.

Demokrasiye ve Cumhuriyete Bağlılık Vurgusu

Esnaf ve sanatkar camiasının, geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de millet egemenliğine dayanan demokrasiye, cumhuriyete ve milli kurumlara her koşulda sahip çıkacağını vurgulayan Keskin, sözlerini şöyle tamamladı:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kurtuluş ve kuruluş mücadelesi kahramanlarımızı, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ