19.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Messenger Kullanışlı Bir Özelliğe Kavuştu!

Messenger Kullanışlı Bir Özelliğe Kavuştu!

Facebook Messenger için yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Son birkaç yıldır ayrı bir hizmet olarak devam eden Messenger, sahip olduğu yeni özellikler ile daha da kullanışlı olmaya devam ediyor.

Messenger’ın Bilinmeyen Özellikleri

Facebook’un anlık mesajlaşma hizmeti Messenger’da bir çok hayat kolaylaştıran özellik yer alıyor….

Artık sohbetlerinizde anket oluşturabileceksiniz

Bazen 1, bazen 10, bazen daha fazla kişi içeren sohbet konuşmalarına katılıyoruz. Özellikle eğer bu konuşmaların amacı gelecek vakitte yapacağımız bir buluşma veya herhangi bir etkinlikse, karar verme ve kararları okuma konusunda işiniz zor. Mekan seçimi, tarih seçimi derken yüzlerce mesaj dakikalar içerisinde atılıyor ve konuşmayı takip etmeyenler akıştan tamamen kopuyorlar.

Yeni gelen anket özelliği ile birlikte, artık mesaj yazarmış gibi konuşma içerisinde anket oluşturabiliyoruz. Ankete şıklar ekleyebiliyor, sonuçları görebiliyor ve oylayabiliyoruz. Yeni gelen bu anket özelliği sayesinde artık daha temiz ve düzgün konuşmalar elde edebileceğiz.

Tabii ki anket sisteminin sadece grup sohbetlerinde kullanılabildiğini belirtelim.

Bir diğer yenilik, “konuşma yardımcısı”

“Chat Assist” olarak tabir edilen yeni konuşma yardımcısı, kullandığımız cümle üzerinden otomatik olarak bir işlevi yerine getiriyor. Örneğin “Ahmet, bana 20 dolar borçlusun” dediğinizde artık otomatik olarak mesajınızın altında “Öde” butonu görüntülenecek ve arkadaşınız o butona tıklayarak Facebook’un dahili ödeme sistemi üzerinden ödemesini yapacak.

Şimdilik bu özellikle göze çarpan konuşma yardımcısına, gelecek vakitlerde farklı komutlarda eklenecek.

Yeni Özellikler Ne Zaman Gelecek?

iOS ve Android platformları için bugün Amerika’da çıkan güncelleme, sırayla diğer ülkelere de dağıtılacak. Konuşma yardımcısının hangi özelliklerinin ülkemizde ne zaman aktif olacağını, henüz bilmiyoruz.

 

:: Anket sizce kullanışlı bir özellik mi olmuş?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/messenger-anket-olusturma-geldi-75507

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ