30.05.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

MHP Malatya Milletvekili Adayı Dr. Burhan Coşkun:”Cumhurbaşkanımıza desteğimiz en az 2023 yılına kadar sürecektir”

MHP Malatya Milletvekili Adayı Dr. Burhan Coşkun:”Cumhurbaşkanımıza desteğimiz en az 2023 yılına kadar sürecektir”

“Cumhurbaşkanımıza desteğimiz en az 2023 yılına kadar sürecektir”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Adayı Dr. Burhan Coşkun, “24 Haziran’dan sonra daha güçlü bir Türkiye, Türk milleti, Malatya olacak. Çünkü milletin iradesi tamamen hükmedecek. Cumhur İttifakı ülkenin yönetimine geçecek ve milletimizin huzuru, güvenliği, birliği, dirliği ve geleceği için çalışacak” dedi.

24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi çalışmalarını sürdüren Coşkun, Suluköy, Tepeköy, Şahnahan, Göztepe ve Hilaltepe Mahallelerini ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi.

Dr. Coşkun, bulunduğu yöre, davaya ve partisine hizmet etmek olduğunu ifade ederek, “Ben istiyorum ki Şahnahanlı bir evladınız olarak elimin güçlü olması. Milliyetçi Hareket Parti’mize vereceğiniz oyların yüksek çıkması” dedi.

24 Haziran seçimlerinde iki oy istediklerini dile getiren Coşkun, “İlk oyu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a istiyorum. İkincisinde ise Milliyetçi Hareket Parti’mize oy istiyorum. AK Parti’yle kurduğumuz ittifak, bir hafta sonra bitecek bir ittifak değil, bu ittifak en az 2023 yılına kadar sürecek. Biz bu ittifakın içerisindeyiz. Recep Tayyip Erdoğan bizim adayımızdır. Biz 2023 yılına kadar Milliyetçi Hareket Milletvekilleri olarak Recep Tayyip Erdoğan’ın destekçisi olacağız. Milliyetçi Hareket Parti’mizin kadroları olarak her zaman devletimiz ve milletimizin yanında olduk” diye konuştu.

Dr. Coşkun, milletin 15 Temmuz hain darbe girişiminde dik durduğunu ve devletine sahip çıktığını anımsatarak, “Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli, henüz daha neyin ne olduğu anlaşılmadan tavrını koyan ilk liderdir. Bu kaos ortamını görür görmez, genel merkeze geçip, bütün ışıkları açarak ‘Ben buradayım. Devletimin ve milletimin yanındayım’ mesajını verdi. Milletimizin darbeyi engelleme katkıları kadar, genel başkanımızın ‘Bu bir kalkışmadır, bunu kabul etmiyoruz. Hükümetimiz ve devletimizin yanındayız’ açıklaması, cumhurbaşkanımızın milletimizi meydanlara davet etmesi, basınımızın dik durması sayesinde bu darbe def edildi. Daha sonra bu birliktelik sizlerin isteği doğrultusunda ortaya çıktı. Siz, ‘Türkiye’ye karşı iç ve dış tehditler devam ediyor. İçeride de, dışarıda da düşmanlarımız var. Daha güçlü olabilmemiz için AK Parti’yle Milliyetçi Hareket Partisi bir araya gelin’ dediniz. Bizde sizlerin isteği doğrultusunda Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli, sizden aldığı bu mesajı Cumhurbaşkanımıza iletmiş ve bu mesaja uyarak, bir ittifak kurmuşlardır. Rafta duran başkanlık sistemi de hemen masaya getirilmiş ve 16 Nisan’da yapılan halk oylamasıyla yüzde 50’nin üzerinde bir oy ile kabul edilmiştir. O kabul edilen sistemin ilk seçimi 24 Haziran’da yapılacak. 24 Haziran’dan sonra daha güçlü bir Türkiye, Türk milleti, Malatya olacak. Çünkü milletin iradesi tamamen hükmedecek. Cumhur İttifakı ülkenin yönetimine geçecek ve milletimizin huzuru, güvenliği, birliği, dirliği ve geleceği için çalışacak” şeklinde konuştu.

Dr. Coşkun, Hilaltepe ve Göztepe Mahallesi’nde gerçekleştirilen mitinge de katıldı. Vatandaşların yoğun ilgisi altında mitingin düzenlendiği alana gelen Coşkun, 24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nin Türkiye için önemli olduğuna vurgu yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin ‘Önce ülkem ve devletim, sonra partim’ anlayışına sahip olduğunu aktaran Dr. Burhan Coşkun, “Yeri geldi baraj altında kaldı yeri geldi iktidar ortağı oldu. Yeri geldi darbelerde en mağdur parti oldu, 5 binden fazla şehit verdi. Ama hiçbir zaman kırmızı çizgisinden vazgeçmedi. O çizgi de Türk milletinin ve vatanın bölünmez bütünlüğüdür. Milliyetçi Hareket Parti’mizin bu tavizleri vermemesinin tek nedeni; ülkenin bütünlüğüdür. Asla ve asla oy kaygısı için bunları yapmadı. Yapsaydı iktidar olurdu ama ‘Önce ülkem’ dedi” ifadelerini kullandı.

Dr. Coşkun, 24 Haziran seçimleri kapsamında AK Parti’yle Cumhur İttifakı’nı kurduklarını kaydederek, “Türkiye’mizin, milletimizin kaybedecek beş dakikası bile yok. İçeriden ve dışarıdan sarılmış durumdayız. Bir, diri olamazsak bölüşürüz. O nedenle Cumhur İttifakı büyük önem taşıyor. Bu ittifak 24 Haziran sonrası sona erecek bir ittifak değil, en az 2023 yılına kadar sürecek. Milletimizden bu ittifaka destek istiyoruz. Bir oy Erdoğan’a, bir oy MHP’ye istiyoruz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ