20.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Michelle Obama’nın pasaport bilgileri çalındı!

Michelle Obama’nın pasaport bilgileri çalındı!

Eylül ayının ilk günlerinde eski dışişleri bakanı Colin Powell’ın e-mail adresini hack’ledikleri iddialarıyla gündeme gelen hacker grubu, bu sefer de Amerika Başkanı Barack Obama’nın eşi, yani First Lady Michelle Obama’nın pasaport bilgilerini hack’lediklerini açıkladılar.

Hacker grubu yaptığı açıklamada Michelle Obama’nın pasaport bilgilerini çalmayı hedeflemediklerini, Beyaz Saray görevlisi olan Ian Mellul’un e-mail adresine giriş yapmalarıyla First Lady’nin pasaportunun bir fotoğrafını bulduklarını belirttiler. Belirli bir isme sahip olmayan ancak DC Leaks isimli bir site üzerinden çaldıkları bilgileri paylaşan hacker grubu, aynı web sitesi üzerinden Michelle Obama’ya ait olduğunu iddia ettikleri pasaport fotoğrafını paylaştılar.

Pasaport fotoğrafının Michelle Obama’ya ait olup olmadığı konusunda herhangi bir resmi açıklama yapılmadı ancak fotoğrafı inceleyen deneyimli kişiler, bu fotoğrafın kötü bir photoshop çalışması olduğunu düşünüyorlar. Söylenenlere göre Amerikan vatandaşlarının pasaport fotoğrafları çok daha küçük oluyor ve pasaportun geçerlilik süresi 5 sene değil, 10 sene. Fakat Michelle Obama’nın First Lady olduğunu ve bu belgenin ona özel hazırlanmış olabileceğini de unutmamak gerekiyor.

Michelle Obama’nın pasaport fotoğrafı gerçek olsun veya olmasın, yetkililer şu an hacker’ları arıyorlar. DNC e-maillerinin sızdırılmasında da rol oynayan hacker grubunun Rusya’da bulunduğu tahmin ediliyor.

KAYNAK : http://teknolojioku.com/haber/michelle-obamanin-pasaport-bilgileri-hacklendi-37696.html

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ