19.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

“Milletimizin desteğiyle yolumuza devam edeceğiz”

“Milletimizin desteğiyle yolumuza devam edeceğiz”

AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Osman Güder, hizmet için yola çıktıklarını ifade ederek, “31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan seçim hem ülkemiz hem de Malatya’mız için çok önemli. AK Parti’nin güçlü olması, dimdik reisimizin ayakta durması için hepimizin mücadele vermesi gerekiyor. Sizlerden aldığımız güçle hep önümüze bakarak yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Osman Güder, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimler kapsamında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Güder, seçim çalışmaları kapsamında ilk olarak Nasuhi caddesi esnaflarını ziyaret etti. Tek tek esnafları dolaşan ve ‘hayırlı işler’ dileyen Güder, vatandaşlarla da uzun süre sohbet etti.

Yoğun bir ilgi altında ziyaretlerde bulunan Güder, ziyaretlerinde 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerin önemli olduğunu dikkat çekerek, destek istedi.

Güder, ziyareti sonrası yaptığı açıklamada, yerel yönetimler olarak merkezi hükümetle birlikte sorun ve sıkıntıları esnaflarla birlikte istişare içerisinde aşacaklarını ifade etti.

2019’da 2018’e nazaran daha güzel, ekonomik açıdan daha refah bir sürecin yaşanacağını ümit ettiğini dile getiren Güder, “Seçimden sonra yerel yönetimler ve merkezi hükümet olarak 2024’e kadar vatandaşımıza nasıl hizmet ederiz, onların yaşam koşullarını nasıl iyileştirebiliriz konularında çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Osman Güder, daha sonra Sarıcıoğlu, Taştepe ve Şehit Fevzi Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

Güder, burada yaptığı konuşmada, “31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan seçim hem ülkemiz hem de Malatya’mız için çok önemli. AK Parti’nin güçlü olması, dimdik reisimizin ayakta durması için hepimizin mücadele vermesi gerekiyor. Sizlerden aldığımız güçle hep önümüze bakarak yolumuza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Osman Güder, daha sonra AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ve AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ve Battalgazi Belediye Başkanı, AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan ile birlikte Büyük Mustafapaşa ve Niyazi Mahallesi’nde düzenlenen toplantılara katıldı.

AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Osman Güder, mahalle toplantısında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “31 Mart’ta önemli bir seçime gideceğiz. Battalgazi’de mevcut başkanımız Selahattin Gürkan çok güzel hizmetlere imza attı. Şuanda milletvekilimiz olan Ahmet Çakır da büyükşehir belediye başkanlığı döneminde Malatya’yı değiştiren, dönüştüren güzel icraatlar yaptı. 31 Mart’ta sizlerin desteğiyle belediye başkanlığına seçilirsek, Selahattin Gürkan başkanımızdan aldığımız bayrağı daha yukarıya taşıma adına elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. 16 yıldır AK Parti içerisinde görev yapan bir kardeşiniz olmam hasebiyle mahallelerimizde neler yapabiliriz, mahalle sakinlerimiz ne istiyor bunu iyi biliyoruz.”

Millete hizmet etmek için yola çıktıklarını ifade eden Güder, “Bunu gerçekleştirmek için başlangıçta 31 Mart’ta sandıktan çıkmamız gerekiyor. Tabi en yüksek oy oranıyla sandıktan çıkmak istiyoruz. Sizlere hizmeti getirebilmemiz için elimizin güçlü olması lazım” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan ise 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimde Malatya’nın önlerindeki 5 yılın kaderini tayin edeceğini kaydetti.

Milletin tercihinin seçimin sonucu belirleyeceğini ve yapılacak tercihlerin önemli olduğunu dile getiren Gürkan, “Sandığa atacağınız oylarla sizi 5 sene yönetecek kişiyi seçeceksiniz. Ben belediye başkanlığını 5 senelik süre zarfına sığdırmıyorum. Belediye başkanları ve yöneticiler geçmiş yüzyılların, bin yılların nasıl belediye başkanı olunur, gelecek yüzyılların nasıl belediye başkanı olunur vizyonu çerçevesinde çalışması gerektiğine inanıyorum. Aslantepe’yi ayağa kaldırırsınız geçmiş 5 bin yılın, Cafer Höyüğü ayağa kaldırırsınız geçmiş 9 bin yılın, surları ayağa kaldırırsınız geçmiş 2 bin yılın, Selçuklu eserlerini ayağa kaldırırsınız geçmiş bin yılın, Tahtalı Minare Hamamı’nı ayağa kaldırırsınız geçmiş 150-200 yılın belediye başkanı olursunuz. Birde bunları geleceğe taşırsınız, geleceğin belediye başkanı olursunuz. Neticede bizim yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” diye konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır da 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimi, Malatya’ya yakışan güçlü bir oy ile kazanmak istediklerini belirtti.

Milletvekili Çakır, konuşmasında şunları kaydetti: “Hem Battalgazi hem Yeşilyurt hem de büyükşehirde oy oranlarımız Malatya için büyük önem taşıyor. 31 Mart’taki yerel seçim Malatya’mızın olduğu kadar ülkemiz içinde önemli. Türkiye’nin geleceği ve ekonomik mücadele için vereceğiniz destek büyük önem arz ediyor. 31 Mart yerel seçimleri, terörle mücadele için, Türkiye’nin kalkınması ve gelişmesi, refah seviyesinin yükselmesi, sosyal devlet anlayışının gelişmesi adına önemli. Cumhurbaşkanımızın elinin uluslararası arenada elinin güçlenmesi adına bu seçimdeki sonuç ve oy oranları çok çok önemli.”

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise “31 Mart’ta kararınızı vereceksiniz. Allah nasip ederse Battalgazi’de Osmanlı torunu Osman Güder’i, sizlerin oylarıyla Battalgazi Belediye Başkanı seçeceğiz. Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Selahattin Gürkan’ı büyükşehir belediye başkanı olarak seçeceğiz. Rekor oyla Battalgazi’de Osman Güder, büyükşehirde Selahattin Gürkan ile Türkiye rekoru istiyoruz. İstediğimiz bu rekor oyda da Osman Güder, Selahattin Gürkan ve Recep Tayyip Erdoğan’a destek vereceksiniz. Verdiğiniz her bir oy, cumhurbaşkanımızın elini güçlendirecek. 16 Nisan’da hükümet sistem değişikliği yaptık. Yüzyıldır artık işlemez hale gelen parlamenter sistemi değiştirdik ve sizlerin oylarıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçtik. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçtikten sonra 24 Haziran’da ilk bu sistemin cumhurbaşkanını seçtik. Kimi seçtik, Recep Tayyip Erdoğan’ı seçtik. Mecliste milletvekillerimizi seçtik ve şimdi üçüncü ayağımız Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde belediye başkanlarını seçeceğiz. Bu ayağı topal bırakmak isteyenler var, bunu cevabını Battalgazi, Malatya, Türkiye verecek” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ