28.05.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Milletvekili Fendoğlu’nun Arapgir incelemesi

Milletvekili Fendoğlu’nun Arapgir incelemesi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, Malatya’nın Arapgir İlçesi’nde, bir dizi incelemelerde bulundu.

MHP’li Fendoğlu’nun Arapgir’deki incelemelerine; MHP Malatya İl Başkanı Ramazan Bülent Avşar, parti yöneticileri ve parti üyeleri katıldı. MHP’li Fendoğlu beraberindekilerle ilk olarak Arapgir’e bağlı Selamlı Mahallesi’ni ziyaret etti. Burada Selamlılarla bir ayara gelen Fendoğlu, sıkıntıları dinledi. Fendoğlu, Selamlı’daki 800 metrelik okul yolunun asfalt işlemlerin tamamlanması için gerekli birimlerle görüşüp bir an önce bitirilmesi için girişimlerde bulunacağını dile getirdi. Ardından MHP’li Fendoğlu, Onarlı Mahallesi’ne geçti. 793 yıllık Türkiye’nin en eski Cem Evi’ni ziyaret eden Fendoğlu, bilgiler aldı. Onarlı’da temeli kazılan evlerin altında çıkan Roma dönemine ait ve Göktürk dönemine ait yazıtları inceledi. Şeyh Hasan Onar Hoca Ahmet Yesevi talebesi Selçuklu Devleti’nin üç beyi olarak bilinen Şeyh Hasan Onar’ın türbesini ziyaret etti ve türbe hakkında bilgiler edindi. Onar mahallesinde ki Türk İslam kültürüne ait eserlerin bir an önce ülke ve Malatya’ya kazandırılması için çalışmaların hızlandırılacağını söyledi. MHP’li Fendoğlu Onar’da bulunan mağaralar ve mağaralarda bulunan yazıtların araştırılması için Üniversite ve Kültür Müdürlüğü bünyesinde bir araştırma çalışmasının hızlandırılması için girişimde bulunacağını ifade etti. Fendoğlu, günün anlam ve önemine özel Cem Evi’ne ait anı defterini doldurdu. Milletvekili Fendoğlu, İl Başkanı Bülent Avşar ile birlikte MHP Arapgir İlçe Başkanı Cengiz Hoca’yı ziyaret etti. Ocak’ta istişarede bulunan Fendoğlu, Arapgir’in kendilerinde farklı bir yerin olduğunu vurguladı. Arından MHP’li milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, İl Başkanı Avşar, Ülkü Ocakları İlçe Başkanı İzzet Mutlu, Ocak teşkilatı ile beraber Arapgir ilçe Kaymakamı Mehmet Erdem’i makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan kaymakam Erdem, MHP’li Fendoğlu’na çalışmalarında başarılar diledi. Milletvekili Fendoğlu ise Arapgir için ellerinden gelen tüm desteği vereceğini söyledi.

Milletvekili Fendoğlu, Ocak Başkanı İzzet Mutlu ve İl Başkanı Bülent Avşar ile beraber Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette konuşan MHP Malatya milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Çömertoğlu’nu ziyaret ettiklerini hatırlatarak, “Kendisinin çalışmalarını ve çalışkanlığını yakından takip ediyoruz. Heyet olarak bizleri nazik ilgi ve samimi karşıladığı için de kendisine teşekkür ederiz. Bundan sonraki yaşantısında da başarılar dilerim” dedi.

Başkan Cömertoğlu ise MHP’li milletvekili Fendoğlu’nun ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti şöyle dile getirdi:

“Arapgir’imizi ve şahsımızı, belediyemizi ziyaretiniz bizleri çok onurlandırdı, güçlendirdi. Yakından takip ediyoruz. Aynı yöne bakıyoruz, aynı şeyleri yapmaya çalışıyoruz. Bu açıdan ‘birimiz  hepimiz’ diyoruz. Kırılmak üzere olan bir toplumsal yapıyı onarmaya, imar etmeye, yeniden gelecekte ayakları üzerinde duran bir yapıya kavuşturmak için gece-gündüz faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz. Sizlerin son dönemdeki çalışmalarınızı yakından izliyorum. Tamamen bir ciddi toparlanma ve ülkenin ihtiyaç duyduğu her hizmette elini taşın altına koyarak rol oynayan, risk alan bir tavır sergiliyorsunuz. Bu açıdan sizleri kutluyorum.”

Belediyedeki ziyaretin ardından toplu fotoğran çekinen MHP’li heyet, Fendoğlu ile birlikte ilçede bulunan esnaf ve vatandaşları ziyaret etti. Burada vatandaşlarla sohbet eden milletvekili Fendoğlu, sorun ve talepleri dinledi. Daha sonra MHP’li heyet, milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu’yla beraber ilçede bulunan Beyaz Ay Derneği’ni ziyaret edip, çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Sorunları dinleyen Fendoğlu, eksiklikler hakkında fikir birliği sağladı.

MHP’li milletvekili Fendoğlu ve beraberindekilerle Arguvan ilçesine geçti. MHP İlçe Başkanı Hasan Tahsin Kınık ve İl Başkanı Bülent Avşar ile beraber Arguvan’lı esnaf ve vatandaşları ziyaret etti. Burada talepleri dinleyen Fendoğlu, ellerinden gelen en iyisini Arguvan’a yapacağını söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ