17.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Mobalytics: eSpor için performans analizi platormu [Startup Battlefield galibi]

Mobalytics: eSpor için performans analizi platormu [Startup Battlefield galibi]

TechCrunch’ın dünyaca ünlü girişimcilik yarışması Startup Battlefield’ı bu sene bir eSpor girişimi olan Mobalytics kazandı.

eSpor oyuncuları için performans analizi platformu olan Mobalytics; oyuncuların hem güçlü olduğu hem de üzerine çalışması gereken özelliklerini listeliyor, aynı zamanda onlara tavsiyelerde bulunuyor.

Tamamen yapay zeka ile belirlediği ve GPI (The Gamer Performance Index) adını verdiği bir metrik ile oyuncuları ölçümleyen girişim; takım oyunu oynama, kararlılık, çok yönlülük, agresiflik ve hücum gücü gibi yetenekleri baz alıyor.

Müşteri kitlesi olarak eSpor oyuncularını seçen girişim, bu yönüyle pazarda ilk olduğunu düşünüyor. Bu arada Mobalytics’in verdiği rakamlara göre şu an 200 milyonun üzerinde eSpor oyuncusu bulunuyor.

eSpor oyuncuları için ‘eKoç’

Henüz ‘kapalı beta‘ aşamasında olan Mobalytics’in veri havuzu oyunlarının API’ları vasıtasıyla doluyor. Ardından bu verileri anlamlı hale getiren girişim; bir kısmı bu işi profesyonel olarak yapan yani para kazanan oyunculara, kendilerini geliştirmede yardımcı olmak istiyor. Ayrıca eSpor oyuncularının platform sayesinde diğer Mobalytics oyuncuları arasında bulundukları seviyeyi görme (kıyaslama) şansı da bulunuyor.

Şimdiden bekleme listesinde 10 binden fazla oyuncu bulunduran Mobalytics için ‘eSpor oyuncuları için eKoç’ benzetmesi de yapılabilir. Bu arada girişimin gelir modeli de tahmin edebileceğiniz gibi kendileri hakkında detaylı rapor ve tavsiye isteyen oyunculardan düzenli abonelik ücreti almak üzerine kurulu.

Eren Bali’nin Carbon isimli yeni girişiminin da katıldığı yarışmada birincilik ipini göğüsleyen Mobalytics’i kuşkusuz hareketli günler bekliyor. Siz de eSpor ile ilgileniyorsanız ve böyle bir ürün ilginize çekerse e-posta adresinizi mobalyticshq.com‘a bırakabilirsiniz.

Hemen aşağıda girişimin Startup Battlefield sahnesinde yaptığı sunumu izleyebilirsiniz.

KAYNAK : http://webrazzi.com/2016/09/16/mobalytics-espor-icin-performans-analizi-platormu-startup-battlefield-galibi/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ