fbpx
18.04.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Orduzu Rifat Kıranoğlu Anaokulu koridorları sanat sokağına dönüştü

Orduzu Rifat Kıranoğlu Anaokulu koridorları sanat sokağına dönüştü

Anaokulu Sanat Sokağına Dönüştü

Orduzu Rifat Kıranoğlu Anaokulu koridorları sanat sokağına dönüştü. Resim öğretmenleri tarafından yapılan çizimler Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nurcan Berber’in katılımı ile görücüye çıktı. 

Ülkemizde 2017-2018 Eğitim Öğretim yılından itibaren Anaokullarının zorunlu olması ile birlikte, ilk olarak 49 pilot il seçilmişti. İlimizde bu pilot iller arasında yer alıyor. Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri de Anaokullarının önümüzdeki eğitim öğretim yılına hazırlanması adına çalışmalarına hız verdi. Geçtiğimiz günlerde, Orduzu Rifat Kıranoğlu Anaokulu Müdürü Ersoy Kaba’nın, okulun iç koridorlarının güzelleştirilmesi ile ilgili çalışmalarına İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nurcan Berber, İl ARGE biriminden Resim Öğretmenlerini Orduzu Rifat Kıranoğlu Anaokuluna göndererek destek verdi. ARGE biriminden Resim öğretmenlerinin sihirli dokunuşlarıyla Okul koridorları adeta bir sanat sokağına dönerken açılışa gelen Nurcan Berber, yaptığı konuşmayla okul ekibine teşekkür etti. Berber, “Okulun kırsal bölgede bulunmasından dolayı az olan öğrenci sayısının önümüzdeki yıl gerekirse taşıma yoluyla tam kapasite öğrenciye ulaştırılacaktır. Bundan dolayıdır ki bir an önce tüm okullarımız her yönüyle hazır hale getirilmelidir.” İfadelerini kullandı.

Okul Müdürü Ersoy Kaba da okullarına yapılan maddi ve manevi destekten dolayı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nurcan Berber, ARGE biriminde görevli personellere ve Resim Öğretmenlerine teşekkür etti. Açılış sonrası okul müdürü tarafından hazırlanan çiğköfte ikramı ve sohbet ile program son buldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ