30.05.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Özdemir’den Almanya’da faaliyet gösteren Türk bankalarına eleştiri

Özdemir’den Almanya’da faaliyet gösteren Türk bankalarına eleştiri

Malatyalı iş adamı Fikret Özdemir Almanya’da faaliyet gösteren Türk bankalarını sert bir dille eleştirdi.

Yaklaşık 15 yıldır Almanya’da istihdam oluşturan iş adamı Fikret Özdemir, ülkede faaliyet gösteren Türk bankalarını sert bir dille eleştirdi.

Almanya’daki Türk bankalarının, Türkiye’deki ekonomik vizyona ayak uyduramadığını belirten Özdemir, Almanya’da faaliyet gösteren 4 milyona yakın Türk’ün ve onbinlerce işadamının yaşadığı Avrupa’daki Türk bankalarının, iş dünyasına yeni vizyon ve kapılar açması gerekirken uyguladığı acımasız yöntemlerle alanı daraltığını söyledi.

Özdemir,” Bankaların, bir vatandaşın ne kadar geliri olursa olsun 5 bin Euro dispo (borç sınırı) koyması ve bunun için dahi teminat istemesi, Almanya ve Avrupa’daki firma ve işletmeciler için tam bir zulüm ve işkence anlamına gelmektedir. Almanya ve Avrupa’da yıllardır sıfırdan başlayıp ekenomik güç haline gelen iş adamlarımızın çabasında bir katkıları olmadığı gibi gelinen aşamada engel teşkil eder oldular. Almanya’daki Türk banka yetkililerinden katı kurallarla iş dünyasına eziyet edeceğine yeni vizyon ve hedefler gösterip öncülük etmeleri beklenmektedir” dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Yıldırım’ın konu hakkında desteklerini beklediklerini kaydeden Özdemir,” Bu bankaların Türkiye merkezleri ise bu katı tutumlarını acilen gözden geçirerek bu sorunları acilen çözmeleri gerekmektedir.

Bankacılık ülke ekenomisi ve iş dünyasının şaha kalkması için ana damar olmalıdır.Üzülerek belirtelim ki, bu ekenomik gelişmeye ayak uyduramayan bankalarımız hizmet anlayışını şube kapatma gibi basit olaylarla çözmeye çalışmaktadır. Örneğin 3 ay önce açtıkları şubeleri 3 ay sonra kapatıp, bunu ekenomik devrim sanıyorlar. Bankalarımız, Alman bankalarının yarısı kadar bile iş dünyamıza destek vermemektedir.

Milliyetçi duygularla hareket edip ülkem kazansın diyerek alman bankalarına gitmeyen insanlarımız bile Alman bankalarına mahkum edilmekte ise burdaki bankalarımızın bvzyon ve hedefi nedir?, merak ediyorum.

Banka şubelerindeki personelin samimiyet ve güler yüzlü hizmeti takdire şayandır. Fakat katı prozedür onların da elini kolunu bağlıyor.”şeklinde konuştu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ