fbpx
18.04.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Öznur Çalık, “Başladığımız yolda 16 yıllık hikayemizde Akçadağ’a çok önemli hizmetler kazandırdık. Bu hizmetlerin vesilesi cumhurbaşkanımızdır” dedi.

Öznur Çalık, “Başladığımız yolda 16 yıllık hikayemizde Akçadağ’a çok önemli hizmetler kazandırdık. Bu hizmetlerin vesilesi cumhurbaşkanımızdır” dedi.

“Akçadağ’a hangi sözü verdiysek yerine getirdik”

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Başladığımız yolda 16 yıllık hikayemizde Akçadağ’a çok önemli hizmetler kazandırdık. Bu hizmetlerin vesilesi cumhurbaşkanımızdır” dedi.

Milletvekili Çalık, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında çalışmalarını Akçadağ İlçesi’nde sürdürdü.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti Akçadağ Belediye Başkan Adayı Mustafa Kırteke ile birlikte Şeyhler, Aksaray, Bahri, Yağmurlu Mahallerini ziyaret etti.

Akçadağ TOKİ konutlarında ikamet eden kadınlarla bir araya gelen Çalık, Akçadağ Devlet Hastanesini ziyaret ederek, tedavi gören hastalara acil şifalar diledi. Milletvekili Çalık ardından 22. ve 23. dönem Malatya milletvekili Fuat Ölmeztoprak’ı Aşağı Örükçü’de ziyaret etti.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, seçim çalışmaları kapsamında daha sonra Akçadağ’da gençlerle bir araya gelerek, Kadıİbrahim Mahallesinden Bekir Akça’nın evine misafir oldu.

Ziyaretlerde konuşan AK Parti Akçadağ Belediye Başkan Adayı Mustafa Kırteke, “Dünyada mazlumların ve Müslümanların tek umudu Türkiye’dir. Bunu her zaman görüyoruz. Eğer biz cumhurbaşkanımızın elini güçlü kılmazsak, gerek Türkiye gerekse de dünyada Müslümanlara olan saldırılar artacak. Bu anlamda 31 Mart seçimleri Türkiye için çok önemli çünkü cumhurbaşkanımızın elini güçlendirmeliyiz. Eğer eli güçlü olursa bütün mazlumlara kol kanat gerecek” dedi.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Akçadağ’ın 2002’den itibaren her zaman Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında durduğunu ifade etti.

Yeni Zellanda’da camiye düzenlenen ve 49 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırıya değinen Çalık, “Terör örgütlerinin orada Müslümanlara, Türklere yapmış olduğu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Dünyada oynanan oyunların hepimizin farkında olması gerekir. Hepimiz nasıl bir oyuna getiriliyoruz farkına varmalıyız. Dünyada Türkiye ve Müslümanlar üzerine oynanan oyunları bozmalıyız. Bunun için Türkiye’de ümmetin umudu haline gelmiş bir lider var. Yurt dışına gittiğimde insanların Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili söylediği cümleler hepimizin göğsünü kabartıyor. Türkiye ve dünyada oyunlar oynanıyor. 31 Mart seçimlerinin de bu oyunun bir parçası olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Ne diyorlar, ’31 Mart’ta eğer Tayyip Erdoğan’ın, AK Parti’nin elini zayıflatırsak, 2023’ün provasını yapmış oluruz.” Eski Türkiye’yi hatırlayın. 2002’den önceki Türkiye’yi hatırlayın. O nedenle 31 Mart seçimleri büyük önem taşıyor” dedi.

Milletvekili Çalık, Akçadağ’a önemli hizmetler kazandırdıklarını kaydederek, şunları söyledi: “Bizim yolumuz ince, uzun, meşakkatli bir yol. Cumhurbaşkanımız 18 yaşından itibaren gönlünü, yüreğini, kendini millete vakfeylemiş birisi. 16 yıldır Türkiye’ye hizmet ediyor. Ümmete, Müslüman coğrafyalarımıza hizmet ediyor. Sizlerde bize tam destek veriyorsunuz. 14 seçimin her defasında Aksaray’dan tam destek alıyoruz. Bizde sizlerden aldığımız bu desteklerle sizlere hizmet getiriyoruz. 31 Mart’ta genç, dinamik, yoldan ve inşaattan anlayan bir kardeşimiz gönüller yapmaya geliyor. 31 Mart’ta Mustafa Kırteke kardeşimize destek istiyoruz. Başladığımız yolda 16 yıllık hikayemizde Akçadağ’a çok önemli hizmetler kazandırdık. Bu hizmetlerin vesilesi cumhurbaşkanımızdır.”

Akçadağ’a verdikleri sözlerin hepsini yerine getirdiklerini ifade eden Çalık, “Hastane dedik, en güzel hastanemizi Akçadağ’a kurduk. Akçadağ’a TOKİ dedik, birinci etap bitti, ikinci etabı da bitirdik. Akçadağ’a Fen Lisesi istendi, bir telefonumuzla Akçadağ’a Fen Lisesi kuruldu. Akçadağ’a Meslek Yüksek Okulu dediniz, kurduk. Akçadağ’ın yolları, 25 milyonluk altyapı ve içe suyu dediniz, içme suyu sorununu çözdük ve 150 kilometrelik asfaltını yaptık” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ