fbpx
15.04.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

PKK’nın 90’lı yılların başında İslam dini ve Şafi mezhebiyle dalga geçtiği görüntüler

PKK’nın 90’lı yılların başında İslam dini ve Şafi mezhebiyle dalga geçtiği görüntüler

PKK’nın 90’lı yılların başında İslam dini ve Şafi mezhebiyle dalga geçtiği görüntüler oldukça üzücü ve kınanması gereken bir durumdur. Bu görüntüler, PKK’nın o dönemdeki ideolojisinin ve uygulamalarının dini değerlere ne kadar saygısız olduğunu açıkça gösteriyor.

PKK’nın son dönemde bu tarz hareketlerini unutturmaya çalışması ve sözde hocalar aracılığıyla İslam diniyle problemi olmadığı izlenimi vermeye çalışması ise oldukça çelişkili bir durumdur. Bu çelişki, PKK’nın ideolojisinde ve uygulamalarında bir değişim olmadığını, sadece imajını düzeltmeye çalıştığını gösteriyor.

PKK’nın gerçek yüzünü ve ideolojisini anlamak için geçmişteki eylemlerine bakmak oldukça önemlidir. 90’lı yıllardaki görüntüler, PKK’nın dini değerlere ne kadar saygı duyduğunu ve Kürt halkının dini inançlarına ne kadar değer verdiğini açıkça gösteriyor.

Bu tür görüntülerin tekrarlanmaması için PKK’nın ideolojisinin ve uygulamalarının değişmesi ve dini değerlere saygı duyması oldukça önemlidir. Kürt halkının da PKK’nın gerçek yüzünü ve ideolojisini anlayarak bu örgüte karşı bilinçli olması ve destek vermemesi gerekiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ