25.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Posta ile gelen USB’lere dikkat!

Posta ile gelen USB’lere dikkat!

Yapılan son araştırmalara göre posta kutusunda nereden geldiğini bilmediği USB bellek bulan kişilerin sayısı her zamankinden çok daha fazla. Kimliği belli olmayan kişiler tarafından gönderilen bu taşınabilir bellekler, aslında başınıza bela açabilecek zararlı yazılımları barındırıyor.

Dünyanın dört bir yanında görülen bu olayları sayısının artmasıyla birlikte Avustralya polisi harekete geçti. Buldukları USB bellekleri detaylı bir şekilde inceleyen yetkililer, vatandaşlarını ve postalarında USB bulan diğer tüm kişileri USB’leri kullanmamaları konusunda uyardılar. Yetkililerin söylediklerine göre özellikle ransomware (bilgisayarınıza gizlice sızan ve bilgisayardaki dosyalarınızı kilitleyerek para talep eden bir virüs) türü virüslerin yayılması için kullanılan bu uygulama, meraklı kullanıcıların USB’yi bilgisayarlarına takmasıyla başarıya ulaşıyor.

Ransomware türü virüslerin birçoğu uzmanlar tarafından bilgisayardan kaldırılabiliyor ancak bu virüsün bilgisayarınıza giriş yapması her halükarda bir miktar ödeme yapmanız anlamına geliyor.

KAYNAK : http://teknolojioku.com/haber/posta-ile-gelen-usblere-dikkat-37691.html

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ