19.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat’tan TOKİ Müjdesi

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat’tan TOKİ Müjdesi

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat'tan TOKİ Müjdesi

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat TOKİ tarafından Malatya’nın Pütürge İlçesine yapılacak konutların ihalesinin bugün yapıldığını Müjdeledi.

TOKİ Malatya Pütürge'ye 305 konut inşa edecek ! 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Malatya’nın Pütürge İlçesi Ağalar Mahallesi’nde 264 konut, Pazarcık Mahallesi’nde de 41 olmak üzere, toplam 305 konut inşa edecek.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Malatya’nın Pütürge İlçesi Ağalar Mahallesi’nde 264 konut, Pazarcık Mahallesi’nde de 41 olmak üzere, toplam 305 konutun ihalesi yapıldı.

13 Ekim Perşembe günü gerçekleşen ihale kapsamında ayrıca cami, 6 dükkân ile altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor.

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat , TOKİ Pütürge İlçesi için yapılacak toplu konutların ihalesinin bugun yapıldığını ve ihaleye en düşük Teklif veren iki İş Ortaklığı Firmanın Teklifinin  değerlendirmeye alındığını söyledi. 

İhaleye toplam 6 firma katılırken 3 firmanın teklifi değerlendirilip , bu firmaların içerisinde 2 firma da düşük fiyat verince ihale komisyonu iki firmanın teklifini değerlendirmeye aldı.

Arslanlar İnş.Teks.Gıda.San ve Tic.ltd.Şti. ve Şenler Turizm İnş. Aş. İş Ortaklığı 43.740.000.00 Lira ile en düşük teklifi verirken , Arstek İni.ve Tic.San.Aş. ve Berk Yapı Proje İnş. Taah. ve Tic.Ltd. Şti İş Ortaklığı ise 43.840.000.00 Lira ile ikinci en düşük fiyatı verdi.

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat , Yapılacak Konut ve Sosyal tesislerle ilgili ayrıca şu bilgileri verdi ;

Yapılacak Bazı Konutların Yükseklikleri zemin+2 ve zemin+3 olan konutların 212’si 2+1 planında, 93’ü ise 3+1 planında inşa edilecek.

Ticaret alanları, park ve cami bir arada tasarlanarak, insanların geniş bir bölgede rahat hareket etmeleri ve araç trafiğinden etkilenmemeleri sağlandı.

Ayrıca engelli vatandaşlar için de gerekli otopark ve sosyal donatı alanları oluşturularak, ihtiyaçlarının karşılanması amaçlandı.

Konut cephelerinde kullanılan ahşap ve taş kaplamalar ile hem geleneksel hem de modern mimariden kesitlerin sunulması amaçlandı.

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat Ayrıca , TOKİ'nin Pütürge İlçesinde yapacağı Toplu Konut ve Sosyal Tesislerin yapılmasında emeği geçen başta Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'ye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Öznur Çalık Hanım Efendiye , Malatya'mızın Milletvekilleri Mustafa Şahin , Taha Özhan ve Nurettin Yaşar'a ve TOKİ Başkanı ve Ekibine çok teşekkür ediyorum.

Pütürge'nin ve Bölgenin kaderi özelikle Kubbe Dağı Tünel Projesinin yapılmasıyla ve TOKİ'nin yapacağı Toplu Konut ve Sosyal Tesislerle Pütürge cazibe merkezi haline gelecektir. Bu iki Proje Pütürge'mize , Malatya'mıza ve Ülkemize hayırlı olsun.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ