13.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

RTİB Malatya’ya Çıkartma Yapıyor

RTİB Malatya’ya Çıkartma Yapıyor

RTİB TÜRKİYE TOPLANTILARI -MALATYA

Rus – Türk İşadamları Birliği(RTİB) olarak, Türkiye ve Rusya Federasyonu arasında, normalleşme sonrası üst düzeyde oluşan siyasi işbirliğinin yansıması, iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin daha da geliştirilmesini ve uzun yıllardır Rusya’da mukim olan Birliğimiz üyelerinin ülkemizden Rusya’ya ticaret veya yatırım yapmak isteyen firmalarımız  ile işbirliği imkanlarının arttırılmasını teminen, ‘RTİB TÜRKİYE TOPLANTILARI-MALATYA’ 07 Temmuz 2017 Cuma günü Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası ve Rönesans Holding’in evsahipliğinde, RTİB Yönetim Kurulu Üye firmaları ve Rusya’nın Tataristan Cumhuriyeti delegasyonun katılımları ile Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat sokağındaki Sanat Merkezinin Konferans Salonu’nda düzenlenecektir.

Özellikle gıda,perakende,yaş sebze meyve ihracatı,inşaat,sanayi sektörüleri yanında,Rusya Federasyonu’nun gümrük,bankacılık ve ekonomi sisteminin de değerlendirileceği toplantıda,Tataristan heyeti de bölgede iş yapmak ve mevcut işlerini büyütmek isteyen Türk girişimcilere en üst düzey yöneticileri tarafından bilgilendirecektir.

Karaaslan: İkili ilişkilerin artmasına hizmet etmemiz gerekiyor, iş yapmak isteyen bizimle olur

 

RTİB Başkanı Naki KARAASLAN toplantıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti; “Biz RTİB olarak güzel ülkemizin her şeyini seviyoruz, globalleşen  dünyada,  siyaset ve ekonomi iç içe geçmiş durumda. Birbirinden ayırmak mümkün değil. Geçtiğimiz  aylarda Rusya ve Türkiye  ilişkilerimiz ciddi anlamda zarara uğradı. İki halk da zarar gördü. Fakat görüyoruz ki son aylarda,  Türkiye ve Rusya arasında yeniden başlayan normalleşme süreci bizleri yeni görevler tevdi etti. Bizler de bu süreci hızlandırmak ve ikili ilişkilerimizi en üst düzeye çıkarmak için bir gayret içerisindeyiz.   Biliyoruz ki Rusya ve Türkiye’nin birbirinden vazgeçme şansı ve lüksü yok. İki ülke bundan sonra bölgede kalıcı, sürdürülebilir ve kurumsal  stratejiler geliştirmek zorunda. Bölge barışı için iki ülkenin ilişkileri çok önemli. Biz işadamları olarak baktığımızda, ekonomik açıdan iki ülkenin ciddi bir potansiyeli var. Artık bunların harekete geçirilmesi gerekiyordu ve biz o yüzden burada Malatya’ya gidiyoruz. Dünyada yeni bir denge kurulacak. Bu yakınlaşma iş dünyası için de çok önemli. Rusya’da ticaret yapmak isteyen bütün Türk firmalarına   RTİB olarak kapımız açık. Biz RTİB olarak her  türlü kutuplaşmaya karşıyız. Ülkemiz Türkiye ve ikinci vatanımız Rusya arasındaki ticari ve dostluk ilişkilerini artmasına hizmet etmemiz gerekiyor. Doğruların arkasındayız. RTİB olarak bir çizgimiz var: İş yapmak isteyen bizimle olur. “

Rusya da iş yapmak isteyen bütün firmaları etkinliğimizde görmekten onur duyacağımızı ifade eder,  bu sebeple,  bu organizasyonun oluşumunda katkı veren destekleyen arkasında duran bütün kamu kurumlarına, şirketlere ve sivil toplum kuruluşlarına RTİB olarak teşekkür ederiz.

Toplantılara katılmak isteyenlerin +90(506) 947 27 65 GSM+Whatsapp adresinden başvurmaları rica olunur.

RUS TÜRK İŞADAMLARI BİRLİĞİ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ