28.09.2023 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Sağlık çalışanlarına “Şiddet” ilk sırada

Sağlık çalışanlarına “Şiddet” ilk sırada

Medya Takip Merkezi (MTM), sağlık çalışanlarının özel günü olan 14 Mart Tıp Bayramı’nın yansımalarını mercek altına aldı. Öne çıkan konuların başında ise sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet vardı. İşte araştırmanın detayları…

MTM’nin araştırması, sağlık sektöründe yaşanılan sorunların arasında, doktorlara ve sağlık çalışanlara uygulanan şiddetin öne çıktığını ortaya koydu. Hasta hakları, özel hastane ücretleri, hasta ve hasta yakını mağduriyetleri de, kamuoyunu ilgilendiren önemli başlıklar arasında yer aldı.

Medya Takip Merkezi’nin hazırladığı rapora göre, son bir yılda sağlık sektörü medyada 90 bin 652 habere konu edildi. Haberler arasında “sağlık çalışanlarına şiddet” başlığı ilk sırayı alırken, sağlık sektörü çalışanlarına karşı yapılan şiddet, basında toplam 15 bin 446 kez haber yapıldı.

 

İkinci sırada “sağlıkta yaşanan mağduriyet” haberleri bulunurken,  “Sağlık hakkı” haberleri ise üçüncü sırada yer aldı.

Medical Park listenin ilk sırasında yer aldı

Aynı raporunda MTM, Türkiye’de en çok bahsi geçen hastaneleri de araştırdı. Listenin ilk sırasında 22 bini aşkın haberle Medical Park yer alırken, Acıbadem Hastanesi 19,2 bin adet haberle ikinci sıraya, Memorial Hastanesi ise 8,3 bin adet haberle üçüncü sıraya yerleşti.


 

 

Ayrıntılı bilgi için;

MTM Medya Takip Merkezi      +90 212 442 30 00                                            www.medyatakip.com               

Reyhan ER                                         Kurumsal İletişim                                           r.er@medyatakip.com

MTM Hakkında:

İstanbul Avrupa Yakası’ndaki merkezinin yanı sıra, İstanbul Anadolu Yakası, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Samsun, Adana, Gaziantep şehirlerinde 9, Almanya’da ve Azerbaycan’da birer olmak üzere toplam 11 noktada temsil edilen Medya Takip Merkezi (MTM), takip ettiği 4 bini aşkın yayın ve 150 çalışanıyla Türkiye’nin önde gelen medya takip kuruluşlarındandır. İstanbul’da, 1999 yılında kurulan MTM, ilk şubesini 2006 yılında Ankara’da faaliyete geçirmiştir. Kısa sürede Türkiye’de medya takip sektörünün lokomotifi haline gelen kuruluş, aynı yıl Almanya’da açtığı temsilciliği ile faaliyetlerini yurtdışına taşımıştır. 2013 yılında, Azerbaycan’ın ilk medya takip şirketini faaliyete sokan MTM, klasik ve dijital medya takibinin yanı sıra, Medya Bilgi Rehberi, Etkinlik Takvimi ve Online TV Arşivi gibi servisleri ile de sektörde öne çıkmaktadır. Uluslararası platformda büyümeyi, hedefleri arasında tutan ve çalışmalarını bu yönde sürdüren MTM, tam üyesi olduğu AMEC ( İletişim Ölçme ve Değerlendirme Uluslararası Birliği) ve FIBEP (Uluslararası Medya Takip Şirketleri Federasyonu)gibi uluslararası kuruluşlar veüyeleri ile global anlamda işbirliğini günden güne geliştirmektedir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: