25.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Samsung Galaxy Note 7’ye gelen güncelleme batarya kapasitesini %60 ile sınırlayacak

Samsung Galaxy Note 7’ye gelen güncelleme batarya kapasitesini %60 ile sınırlayacak

Samsung başını fazlasıyla ağrıtan Galaxy Note 7’deki patlayan pil problemini giderebilmek için bir OTA güncellemesi üzerinde çalışıyor.Bu güncelleme Galaxy Note 7 için etkin olduğunda batarya kapasitesini kalıcı olarak %60 ile sınırlayacak.Güncellemeden sonra cihaz 3500 mAh’lik batarya kapasitesinin 2100 mAh’lik kısmını yani %60 kadarını kullanabilecek.

Associated Press’in yayınladığı bir rapora göre Güney Koreli teknoloji devi Seoul Shinmun isimli Güney Kore gazetesinde planını duyuran bir reklam yayınlattı.Şirketin Koreli telefon operatörleriyle birlikte söz konusu OTA güncellemesi üzerinde çalıştığı da bildirildi.Ayrıca gelen bilgiler güncellemenin 20 Eylül’den sonra dağıtılacağını da gösteriyor.

Associated Press’in raporunda güncellemenin dünya geneline hitap edip etmeyeceğiyle ilgili bir bilgi ise mevcut değil.

Dünya genelinde Galaxy Note 7’nin patlayan pil problemiyle ilişkili 32 bilinen vaka tespit edildi.En son vakada 16 yaşlarında bir bireyin Galaxy Note 7 ile video izlerken birden alev almaya başlamıştı.Neyse ki sağlığını tehlikeye atabilecek bir zarar görmemişti.

Samsung, Galaxy Note 7’deki bu ciddi problemi giderebilmek için var gücüyle alternatif çözümler üzerinde çalışmaya devam ederken aynı zamanda kullanıcıları batarya sorunu olmayan Galaxy Note 7’lere de teşvik ediyor.Fakat Teknolojioku olarak yaptığımız küçük bir araştırma ve Samsung’un Note 7 yüzünden girdiği zarar raporlarından yola çıkarak şirkete olan güvende ciddi bir azalma var.Bakalım Samsung bu olumsuz durumu düzeltebilecek mi?

KAYNAK : http://teknolojioku.com/haber/samsung-galaxy-note-7ye-gelen-guncelleme-batarya-kapasitesini-60-ile-sinirlayacak-37614.html

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ