30.05.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Şevket Keskin : Ortakları FETÖ’den tutuklananlar ve onları kurtarmak için adliye koridorlarında gezenlerin bize hiçbir sözü olamaz

Şevket Keskin : Ortakları FETÖ’den tutuklananlar ve onları kurtarmak için adliye koridorlarında gezenlerin bize hiçbir sözü olamaz

Kamuoyunun bilgisine

Malatya’da toplumda rahatsızlığa neden olan ve artık her yerde konuşulmaya başlayan bir sorun varsa bunu dile getirmek Malatyalılık sorumluluğudur, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma sorumluluğudur. Söylediklerimizden ve ortaya koyduğumuz tablodan kim üzerine hangi konuyu alırsa alsın, zerre kadar korkum yoktur.

Öncelikle şunu ifade edeyim; Şelaleciler merak ediyormuş; odaların, derneklerin, vakıfların, şahısların yaptıkları ortaya dökülmeliymiş.

Hodri meydan…

Benim bütün ömrümü araştırın, sizin son 10 yılınızı araştırsınlar.

Benim tüm mal varlığımı araştırın, sizin son 10 yılınızı araştırsınlar.

Yine hodri meydan diyorum; Malatya’da kimler milletten para toplayıp vakıf adına mal mülk almış, sonra bunları satmış, onlarda ortaya çıksın.

Buyurun benide araştırın. Benim gizlim-saklım yoktur. Ben konuşurken bulunduğum ortamda sinyal kesici olmaz. Her şeyimiz açık ve net, veremeyeceğimiz bir hesap, cevaplandıramayacağımız bir soru yoktur.

Toplumda konuşulan bir meselenin gündeme getirilmesinden kim neden rahatsız olur ki. Bizim için FETÖ mücadelesi, 17-25 Aralık’ta başlamadı. Bakınız; Malatya’da gururla söylüyorum, hiçbir esnaf kuruluşu yöneticisi FETÖ ile bağlantısı yoktur, olmadı. FETÖ, Malatya’da esnaf odalarına giremedi, koymadık, onlara haraç vermedik. Bugünde FETÖ kırıntıları Esnaf Odasına giremeyecektir.

Ama ortakları FETÖ’den tutuklananlar ve onları kurtarmak için adliye koridorlarında gezenlerin bize hiçbir sözü olamaz. Ortakları FETÖ’den firar olanlar ve o ortaklarını kollayanlar bize kalkıp akıl veremez. FETÖ’nün paçavra gazetesine kayyum atandığında kendi gazetelerinde ağıt yakanlarda bize ders veremez. Özelliklede 16 Temmuz 2016 tarihine kadar FETÖ aleyhinde tek bir satır ve habere yer veremeyenler hiç konuşmasın. Bugün bunları kollayanlara elbette bir çift sözümüz olacaktır.

Bir siyasetçi zat kalkmış bizim siyasetçilere yönelik eleştirilerimizi Malatya için utanç verici bulmuş. Takdir kamuoyunundur.

Ancak şu hususları da dile getirmek istiyorum;

Malatya için utanç verici nedir biliyormusunuz?

FETÖ, 2013 yılında Malatya Ticaret ve Sanayi Odasını ele geçirmek isterken, onlara destek vermektir, onların önüne düşmektir. Her şey unutuldu mu sanıyorsunuz. Hiç kimse bir şey bilmiyoruz, görmedik sanmasın. Biz o zaman TSO yönetiminin yanında durduk ve TSO’yu FETÖ’ya teslim ettirmemek için esnaf camiası olarak her türlü çalışmayı verdik.

Malatya için utanç verici olan nedir biliyormusunuz?

Sayın Cumhurbaşkanımızın FETÖ terör örgütü ile mücadelesinde en kritik dönemde Ankara’dan firar etmektir.

Malatya için utanç verici olan nedir biliyormusunuz?

FETÖ ile aslanlar gibi mücadele edenlerin aleyhinde algı operasyonu yapmaktır ve buna alet olmaktır.

Malatya için utanç verici olan nedir biliyormusunuz?

Bu millet Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a gönülden bağlı iken, gidip 2-3 tane dernek ve vakıf’a iradesini teslim etmektir.

Birde benim 15 Temmuz gecesi nerede olduğumu merak ediyorlarmış, ben milletimizle birlikte o gece meydandaydım. Belgemi istiyorsunuz, Anadolu Ajansına o gece meydanda verdiğim demecime ilişkin gece yarısı yayınlanan habere bakabilirsiniz. Benim o gece ne yaptığımı merak edenler; o gece saat 01. 34’te elimizde kayıtlı olan yaklaşık 20 bin kişiye meydanlara inmesi için cep telefonlarına toplu mesaj attığımı da bilsinler. Kaydını görmek isteyenler gelip görebilir. 17-25 Aralık olayından sonra bile FETÖ’cüların arkasına vagon olanlar, acaba kendileri ne yaptılar?

FETÖ’nün hükümet aleyhindeki kampanyaların destek verenler, onlarla basın toplantılarından fotoğraf çektirenler kalkıp bize ders veremez. FETÖ ile hatıra fotoğrafı çektirenler, yurtdışı gezilerine gidenler, FETÖ toplantılarının müdavimi olanlar, FETÖ’ya parasal kaynaklar aktaranlar bugün nerede kümelenmişse orada sorun vardır. Biz işte o sorunu dile getiriyoruz. Yalan mı?

Ben etrafıma, çevreme bakıyorum, FETÖ ile bağlantılı hiç kimse çevremde yoktur, olmadı, olamazda. Birde şelaleciler çevresine baksınlar.

Şunu da ifade etmek istiyorum; esnaf ve sanatkarımızın yanında kentimiz Malatya’nın sorun ve taleplerine ilişkin olarak 2002 yılından itibaren Sayın Cumhurbaşkanlarına, Sayın Başbakanlara ve Sayın bakanlar ile ilimiz milletvekillerine verilen, gönderilen ve takdim edilen tüm dosyalar arşivde mevuttur. Hangi sorunu ne zaman ve nerede gündeme getirdiğimizi merak edenler gelip görebilir, inceleyebilir.

Şevket KESKİN

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ