fbpx
15.04.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Şevket Keskin’den Umut Dolu Mesaj: “Malatya Ayağa Kalkacak!”

Şevket Keskin’den Umut Dolu Mesaj: “Malatya Ayağa Kalkacak!”

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde yayınladığı mesajda, Malatya’nın yeniden ayağa kalkacağına dair umut dolu ifadeler kullandı.

Keskin, mesajında şunları kaydetti:

  • 6 Şubat 2023’te Malatya’nın adeta çöktüğü, çarşısının yok olduğu, ticari hayatının sıfırlandığı, 20 bin esnafın evini ve işyerini kaybettiği, yüzbinlerce Malatyalının evsiz kaldığı bir tabloyu yaşadık.
  • Malatya’yı terk etmeyen, sorunlara rağmen ayakta kalma mücadelesini sürdüren, sıkıntılara göğüs vererek Malatya’nın sokaklarını aydınlatan esnaf ve sanatkarlarımıza gönülden teşekkür ediyorum.
  • Deprem bölgeleri yeniden çekim merkezi olabilmeli. Esnaf ayağa kalkmadan, Malatya ayağa kalkamaz.
  • Depremin yaraları sarılmaya çalışılmıştır, ancak yeterli değildir. Halen konteyner ve kredi bekleyen esnaflarımız bulunmaktadır.
  • Deprem bölgeleri esnaf ve sanatkarın, ticaretin desteklenmesi ile daha hızlı ve kalıcı bir şekilde toparlanacaktır.
  • 31 Mart yerel seçimleri sonrası yapılacak projeler şimdiden anlatılmalı, esnafımızın ve halkımızın ümitleri ve beklentileri kırılmamalı, yeni bir şehir kurma heyecanı diri tutulmalıdır.
  • Depremin en ağır sonucunu yaşamış olan Malatya’da depreme dayanıklı imar ve iskan konusunda asla taviz verilmemeli, deprem standartları aynen uygulanmalıdır.
  • Malatya Çarşısı ve Altay Kışlasındaki Yeni Sanayi Sitesindeki dükkanlar biran önce esnafımızın hizmetine sunulmalıdır.
  • Depremin ilk gününden itibaren destek ve katkıları ile yanımızda olan 81 ilimizin esnaf kuruluşlarına, Malatya’mıza bir çarşı kazandıran Ankara Esnaf Teşkilatımıza, 85 milyon milletimizin her ferdine, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, koordinatör bakanımız Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’a, hükümetimizin kabine üyelerine, siyasi partilerimizin değerli liderlerine, devletimizin tüm kurumlarına ve yardım kuruluşlarına gönülden teşekkür ediyoruz.

Keskin, mesajını şu sözlerle tamamladı:

“Depremin yaralarını birlikçe saracağız, şehrimizin sorunlarını beraber çözeceğiz, Malatya’mızı birlik içinde ayağa kaldıracağız.

Umudumuz var; çökmüş olan bu şehir yeniden ayağa kalkacak. Hep birlikte bu şehrin düğün yıllarını da göreceğiz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ