20.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Sokak Hayvanları İçin Suluklar Bırakıldı, Gölgelikler Oluşturuldu

Sokak Hayvanları İçin Suluklar Bırakıldı, Gölgelikler Oluşturuldu

BÜYÜKŞEHİR’DEN SOKAK HAYVANLARINA GÖLGELİK

Malatyalıların yaşamını kolaylaştırmak için durmaksızın hizmet üreten Büyükşehir Belediyesi, doğadaki canlılara da şefkatini esirgemiyor. Sokak hayvanlarının yaşadığı pek çok yere suluk, kuş evi, kedi evi gibi kapalı alanlar yerleştiren Büyükşehir Belediyesi, son olarak eski çöp sahasına suluklar bırakarak gölgelikler oluşturdu.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Veteriner Şube Müdürlüğü’nce sokak hayvanlarına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında eski çöp sahasında su kaynağı ve gölgelikler yaptırıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın direktifleriyle yürütülen çalışmalarla sahipsiz hayvanların yaşamları için gerekli tedbirler alınıyor. Şehrin doğu girişinde bulunan eski katı atık bertaraf sahasında, sokak hayvanlarının yoğun olarak bulunmaları üzerine gerekli çalışmalar başlatıldı. Zaman zaman buradaki sokak köpekleri kontrol edilerek küpeleri olmayanlar kısırlaştırılıyor.

Ayrıca uygulamalar kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından sahadaki hayvanların su ihtiyaçları için de önlem alındı. Sahaya kurulan sistemle 4 adet kendiliğinden dolan otomatik suluğun yanı sıra 5 adet de gölgelik yaptırıldı. Böylelikle sahada dolaşan hayvanların su ihtiyaçlarını karşılandığı gibi, sıcak havalarda da gölgeliklerde dinlenebilmelerine imkan sağlandı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından sokak hayvanlarına yönelik çalışmaların artarak devam edeceği belirtildi. 

sokak_hayvanlari_suluklar

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ