28.05.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

“ Suluköy, mahallesi bağlantı yolları ile daha modern ve güzel bir görüntüye kavuşuyor”

“ Suluköy, mahallesi bağlantı yolları ile daha modern ve güzel bir görüntüye kavuşuyor”

YEŞİLYURT BELEDİYESİ, SULUKÖY MAHALLESİ BAĞLANTI YOLLARINI DÜZENLEYEREK MODERN BİR HALE GETİRİY

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ve Ak Parti İlçe Başkanı Ramazan Yaylacı, ile birlikte Suluköy Mahallesini ziyaret ederek, iki bin altı yüz metrelik bağlantı yolunda tamamlanan yenileme çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Çınar, Yeşilyurt’un modern ve çağdaş bir yaşam hüviyetine ulaşmasında yol hizmetlerinin önemli bir yer kapladığına işaret etti

Yeşilyurt’un tüm bölgelerinde ihtiyaç duyulan yatırımları planlı ve sistemli bir çalışmayla yerine getirdiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Suluköy Mahallesinde yapımı devam eden yol çalışmalarını Yeşilyurt Ak Parti İlçe Başkanı Ramazan Yaylacı ile birlikte inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Başkan Çınar, burada yaptığı açıklamalarda Her alanda olduğu gibi yol yenileme, düzenleme, imar yollarını açma, sıcak asfalt ve sathi kaplamada rekor düzeyde yatırımların altına imza atmaya devam ettiklerini ifade etti. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Yeşilyurt Belediyesi olarak alt yapısı tamamlanmış bütün yollarımızı planlı ve sitemli bir çalışma takvimi ile baştan aşağıya yeniliyoruz. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışarak ulaşım ağını daha güzel bir görüntüye kavuşturmak adına belirlenen yatırımları büyük bir özveri ile gerçeğe dönüştürüyorlar. Vatandaşlarımızın yaşam şartlarını kolaylaştırmak, geleceğe güzel eserler bırakmak içinde 7/24 sahadayız ve çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Burada yolumuzun öncelikle alt yapısı tamamlandı ardından tasfiye ve kodlama işlemlerinden sonra sathi kaplama ile birlikte soğuk asfalt ile güzel bir görüntüye ulaştırdık. Bölgemize hayırlı uğurlu olsun. Yolumuzun açılmasıyla hemşerilerimiz daha nezih ve kaliteli yollarda yolculuk yapacak, ticaretimiz gelişecek, tarımsal alanlarımıza gidiş ve gelişler daha güzel olacak. Vatandaşlarımızın memnuniyeti için durmak asla yok, sürekli çalışıyoruz.” diye konuştu.

“Yeşilyurt’umuzun en uç noktasında bile vatandaşlarımızı hizmetle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” diyerek sözlerine devam eden Başkan Çınar, “ İlçemizde yeni yolların açılmasının yanı sıra mevcut yolların daha güzel bir görüntüye kavuşması ilçemizin ekonomik, sosyal, kültürel ve tarımsal hayatına çok güzel yansımaları olmaktadır. İlçemizin her noktasına sağlıklı ve güvenilir bir ulaşım sağlayabilmek adına kaliteli, nitelikli ve çağdaş hayat normlarına uygun yollar kazandırmaya devam ediyoruz. Yıpranan yollarımızın tamiratlarını yapıyoruz, mevcut yollarımızda belirlediğimiz eksiklikleri hızlı bir şekilde çözüme kavuşturuyoruz, alternatif yol güzergâhları açarak araç ve yaya trafiğini rahatlatıyoruz. Vatandaşlarımızda yaptığımız hizmetleri görüp, güzel sözleri ve dualarıyla çalışmalarımıza destek veriyorlar. Biz yaşadığımız şehre, kentimize hizmet etmekten haz alıyor, mutlu oluyoruz.

Yeşilyurt Ak Parti İlçe Başkanı Ramazan Yaylacı, da yaptığı açıklamada Yeşilyurt bölgesinin sorunlarını yerinde inceleyerek belediye başkanımızla birlikte çözüme kavuşturmaya çalıştıklarını belirtti. Yaylacı, “Belediye başkanımızın çalışmaları bizleri her zaman gururlandırmış ve sahada elimizi güçlü kılmıştır. İnşallah Suluköy mahallemiz de bu yapılan yollarımızda kısa süre içinde bitireceğiz. Belediye başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Suluköy Mahalle Muhtarı Bayram Çay, ise Yeşilyurt Belediyesinin bölgenin ihtiyaç duyduğu bir yatırımı daha gerçekleştirdiğini ifade ederk, “Suluköy mahallemizdeki yolumuz da ciddi sıkıntılar vardı, , trafik akışı çok kötüydü. Yeşilyurt Belediyesi ekipleri buraya gelerek gerekli incelemeleri yaptılar ardından yolumuzu baştan sona kadar düzenleyerek akıcı hale getirdiler. Mahallemizin ihtiyaç duyduğu bir hizmeti daha hayata geçirdiler. Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çınar başta olmak üzere emeği geçenlere şahsım ve mahalle sakinleri adına teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ