fbpx
15.04.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Sürür, Durucasu, Kömüşhan, Bereketli, Mısırdere ve Başpınar grup yolunu standart hale getirmek için çalışmalar başladı.

Sürür, Durucasu, Kömüşhan, Bereketli, Mısırdere ve Başpınar grup yolunu standart hale getirmek için çalışmalar başladı.

Büyükşehir Yazıhan’da büyük işler yapıyor

4 METRELİK YOL 12 METREYE ÇIKARILIYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yazıhan ilçesinin en önemli grup yollarından biri olan Sürür, Durucasu, Kömüşhan, Bereketli, Mısırdere ve Başpınar grup yolunu standart hale getirmek için çalışmalara başladı.

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte yol hizmetlerini yoğun bir şekilde sürdüren Büyükşehir Belediyesi 20.5 kilometre uzunluğundaki grup yolunu 4 metre genişlikten 12 metre genişliğe çıkarıyor.

6 mahallenin yanı sıra çok sayıda sokağın faydalandığı grup yolunu etap etap yapan Büyükşehir Belediyesi, ilk olarak yolun 13 kilometrelik bölümünü yapacak. Geriye kalan 7.5 kilometrelik bölümünün ise 2018 yılı içerisinde yapılması planlanıyor. Sürdürülen çalışmalar kapsamında, yol güzergahındaki viraj ve şarampollerde düzenleme çalışmaları, yer yer tümseklerin düzeltilmesi gibi standart geliştirme çalışmaları yapılıyor.

4.5 kilometrelik kısmı tamamlandı

13 kilometrelik bölüm içerisinde 4.5 kilometrelik bölümü tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, yol üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Yol genişletme ve standart geliştirme çalışmalarının yanı sıra yolda altyapı çalışmaları da yapan Büyükşehir Belediyesi, dere yataklarına çeşitli çaplarda beton büzler yerleştirip, sulama kanallarını da yeniliyor.

Yol genişletme çalışmaları sırasında, bölgede bulunan vatandaşların da büyük desteğini alan Büyükşehir Belediyesi, yol güzergâhında arazisi bulunan vatandaşların gerekli ihtiyaçlarını da karşılıyor.

2 köprü yenilenecek

Yol genişletme çalışmaları sırasında, güzergâhta bulunan 2 köprü de yenilenecek. Heyelan ve kopmalara karşı da çalışmalar yapan Büyükşehir Belediyesi, riskli bölgelere taş duvar örecek.

Başkan Çakır’dan teşekkür

Yol genişletme çalışmaları sırasında önemli destekler veren vatandaşlara Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır teşekkür etti. Vatandaş desteğinin kendileri için çok önemli olduğunu belirten Başkan Çakır, “Bütün yatırım ve hizmetlerimizde vatandaşlarımızın katılımına önem veriyoruz. Yazıhan’da yaptığımız yol genişletme çalışmaları sırasında yol güzergahında arazisi bulunan vatandaşlarımız, bizlere anlayış göstererek, büyük desteklerde bulundular. Kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Çalışmaların devam ettiği grup yolunun da şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ